Є альфа-адреноблокатором. Відноситься до синтетичному похідних алкалоїдів ріжків. Засіб покращує кровопостачання кінцівок, зокрема при його недостатності на тлі функціональних артериопатий. Також препарат покращує легеневий, мозковий і нирковий кровотік.

Склад і форма випуску

Активна речовина препарату – ницерголин. Випускається у формі лиофилизата для приготування розчину для ін'єкцій. Скляні ампули містять по 0,004 г активної речовини. В комплект входять одна упаковка з п'ятьма ампулами препарату і одна упаковка з п'ятьма ампулами розчину для ін'єкцій (натрій хлорид 0,9%).

Свідчення

Ницерголин-Ферейн показаний при гострих і хронічних порушеннях мозкового кровообігу: церебральна емболія і тромбоз, церебральний атеросклероз, посттравматична енцефалопатія, транзиторна ішемія головного мозку, психо-органічний синдром.

Також препарат показаний при мігрені, запаморочення, ішемічному ураженні зорового нерва, діабетичної ретинопатії, дистрофічних захворюваннях рогівки. Застосовується при судинних порушеннях периферичного кровообігу, зокрема, при облітеруючому ендартеріїті, хвороби Рейно, діабетичної ангіопатії. Як допоміжний ліки використовується при артеріальній гіпертензії і гіпертонічному кризі.

Протипоказання

Застосування препарату заборонено при гіперчутливості до нього, стенокардії напруги, вираженому атеросклерозі периферичних судин, інфаркті міокарда, органічних ураженнях серця, артеріальної гіпотензії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Забороняється використовувати даний засіб жінок у зазначені періоди. Годування груддю на період лікування цим препаратом слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Спосіб введення препарату, його доза та тривалість курсу лікування залежать від клінічної ситуації.

Цей засіб застосовують внутрішньовенно, внутрішньом'язово і внутрішньоартеріально. Перед введенням препарат необхідно розчинити в доданому розчині натрію хлориду.

Внутрішньом'язово препарат вводять по 2-4 мг 2 рази/добу. Внутрішньовенно крапельно застосовується по 4-8 мг на дозу, попередньо розчиняється в 100 мл розчину хлориду натрію. При внутриартериальном введення ліки застосовується по 4 мг на дозу, попередньо розчиняється у 10 мл розчину натрію хлориду; при такому способі введення препарат вводиться повільно протягом двох хвилин і більше.

Якщо частота пульсу у пацієнта в стані спокою становить менше 50 ударів на хвилину, введення ліків допускається виключно під ретельним медичним контролем.

Після введення ліків пацієнтам слід перебувати в горизонтальному положенні протягом п'ятнадцяти хвилин з метою запобігання ортостатичної реакції.

Передозування

Високі дози препарату можуть спровокувати нетривале зниження артеріального тиску. Як правило, такі стани не потребують спеціального лікування, пацієнту рекомендується перебування в горизонтальному положенні протягом декількох хвилин. У виняткових випадках при вираженій недостатності серцевого і мозкового кровообігу можливе проведення симптоматичної терапії та моніторингу артеріального тиску.

Побічні ефекти

До побічних ефектів даного препарату належать нудота, сонливість/безсоння, діарея, похолодання кінцівок, блювота, болі в животі, артеріальна гіпотензія, гіперемія (почервоніння) шкіри верхньої половини тулуба та обличчя, головний біль, відчуття тепла, запаморочення, алергічні реакції, біль і порушення функцій кінцівок, стенокардія, шкірний свербіж.

Умови і терміни зберігання

Зберігати слід в темному місці при температурі нижче +25°С.

Термін придатності – три роки. Берегти від дітей.