Кальцію добезилат - це капилляростабилизирующий препарат, який має протинабрякову, ангіопротекторний та протизапальну дію. Лікарські властивості препарату сприяють підвищенню тонусу венозної стінки, поліпшення реологічних властивостей крові, зменшення агрегації тромбоцитів, зниження в'язкості крові, зменшення периферичних набряків.

Форма випуску, склад

Препарат Кальцію добезилат проводиться у вигляді білих або майже білі таблетки плоскоциліндричної форми, фаскою і рискою, на поверхні допускається мармуровість.

1 таблетка містить активну речовину кальцію добезилат 250 мг, як додаткові речовини в складі позначені: кальцію гідрофосфату дигідрат, кислота лимонна, повідон, натрію метабісульфіт, кальцію стеарат.

У пачці з картону міститься 5 блистерных упаковок по 10 таблеток в кожній або 50 таблеток в банку.

Показання до застосування

Показанням до застосування препарату Кальцію добезилат є: діабетична ретинопатія, мікроангіопатії (ураження судин з підвищеною проникністю і ламкістю капілярів), а також інші мікроангіопатії, які пов'язані з обмінними та серцево-судинними захворюваннями, наприклад, стероїдний васкуліт або бронхіальна астма. Венозна недостатність (набряклості тканин, парестезія, біль, застійний дерматоз, трофічні виразки, поверхневі флебіти, варикозне розширення вен на ногах).

Протипоказання

Застосування препарату Кальцію добезилат має ряд протипоказань:

• індивідуальна несприйнятливість компонентів, що входять до склад;

• дитячий вік;

• кровотечі, які викликав прийомом антикоагулянтів;

• кровотеча з ШКТ (шлунково-кишкового тракту);

• виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки під час загострень;

• захворювання нирок;

• хвороби печінки.

Період вагітності і грудного вигодовування

Препарат Кальцію добезилат протипоказано застосовувати вагітним жінкам і годуючим мамам.

Спосіб застосування

Застосовувати препарат Кальцію добезилат слід під час або після прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю води.

Рекомендована доза для дорослих становить по 1 таблетки (250 мг) 3 рази на день або 2 таблетки (500 мг) 1-2 рази в день. Після 2-3 тижнів застосування дозу знижують до 500 мг протягом 24 годин. Тривалість терапії від 3-4 тижнів до декількох місяців, подальше лікування залежить від стану, медичних показань і визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

При мікроангіопатії та діабетичної ретинопатії призначають по 1 таблетці (250 мг) 2-3 рази в день протягом 4-6 місяців, залежно від ефективності лікування та перебігу захворювання.

Передозування

Про випадки інтоксикації препаратом Кальцію добезилат не повідомлялося. При перевищенні дозування зазначеної в інструкції, можливо посилене прояв побічних ефектів.

Побічні реакції

При застосування таблеток Кальцію добезилат можливі прояви таких побічних ефектів як: диспепсичні явища, головний біль, алергічні дерматити, лихоманка, нудота, запаморочення, блювання, гастралгія, діарея, гарячкові реакції, підвищення активності печінкових трансаміназ. У разі виникнення будь-яких негативних реакцій слід знизити дозу або відмінити прийом препарату.

Умови зберігання

Препарат Кальцію добезилат слід зберігати при температурі не більше +25°C, в місці, захищеному від дії прямих сонячних променів і вологи, а також місце зберігання не повинно бути доступно дітям. Термін придатності даного засобу 3 роки.

Відпуск з аптек за рецептом лікаря.