Склад і форма випуску

Беталок ЗОК виробляються у вигляді таблеток. Основний діючий інгредієнт препарату – метопрололасукцинат.

Свідчення

Беталок ЗОК призначається хворим для лікування стенокардії та артеріальної гіпертензії. Також його застосування допомагає стабілізувати стан пацієнтів, у яких спостерігається хронічна серцева недостатність, що супроводжується порушенням систолічної функції лівого шлуночка. Його використовують для профілактики повторного інфаркту міокарда після купірування гострого періоду захворювання.

Прийом Беталок ЗОК допомагає відновити серцевий ритм при надшлуночкової тахікардії. Він зменшує частоту скорочень шлуночків при фібриляції передсердь та шлуночкової экстрасистоле, усуває функціональні порушення серцевого ритму, які супроводжуються вираженою тахікардією. Його призначають для попередження розвитку нападів мігрені.

Протипоказання

Беталок ЗОК не призначається, якщо у хворого спостерігається декомпенсована стадія серцевої недостатності, атріовентрикулярна блокада II і III ступеня, синдром слабкості синусового вузла, кардіогенний шок, стійке порушення периферичного кровообігу, артеріальна гіпотензія. Крім цього, препарат не призначається, якщо хворий страждає непереносимістю метопрололу та інших β-адреноблокаторів, а також якщо пацієнту не виповнилося 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Беталок ЗОК не застосовується для терапії вагітних і годуючих, за винятком випадків, коли можлива користь від його запровадження для матері перевищує ризик для плода. Препарат здатний викликати брадикардію у плоду та новонародженого, що перебуває на грудному вигодовуванні.

Спосіб застосування та дози

Беталок ЗОК приймають щодня в ранкові години по одній таблетці на добу. Таблетку ковтають неразжевывая і запиваючи невеликою кількістю води. Прийом їжі не погіршує біодоступність лікарського засобу. При підборі дози необхідно стежити за тим, щоб прийом препарату не супроводжувався брадикардією.

Передозування

При прийомі Беталок ЗОК необхідно пам'ятати про те, що в дозі 7,5 г препарат може викликати у дорослого хворого смерть. При передозуванні препарату у пацієнта може спостерігатися брадикардія, гіпотензія, послаблення периферичної перфузії, эзофагиальный спазм, пригнічення функції легень, апное.

Для поліпшення стану хворих їм призначають введення атропіну, але тільки до промивання шлунка, у разі зупинки дихання проводять ШВЛ, при порушенні роботи міокарда показано інфузійне введення допаміну. При передозуванні Беталок ЗОК реанімаційні заходи можуть тривати кілька годин.

Побічні ефекти

При прийомі Беталок ЗОК можливе виникнення у хворих брадикардії, гіпотензії, посиленні симптомів серцевої недостатності, набряків, болю в області серця, аритмії, підвищеної стомлюваності, головного болю, запаморочення, судоми, парестезії, сонливість, погіршення концентрації уваги, підвищеної тривожності, порушення пам'яті, галюцинації, порушення стільця, нудоти, кропив'янки, підвищеного потовиділення, гепатиту та порушення функції печінки.

Умови і терміни зберігання

Беталок ЗОК зберігають у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 градусів. Тривалість зберігання препарату 3 роки.