Головне діюча речовина препарату – івабрадин. Він здатний ефективно знижувати частоту серцевих скорочень, впливаючи на водій ритму серця за допомогою специфічного та селективного інгібування I f-каналів, він контролює спонтанну діастолічну деполяризацію на рівні синусового вузла, регулюючи ЧСС. Івабрадин діє тільки на синусовий вузол і не має при цьому впливу на внутрипредсердную, скоротливість міокарда, AV-та внутрішньошлуночкову провідність, а також реполяризації шлуночків.

Івабрадин здатний вступати у взаємодію з h-каналами сітківки, які схожі за структурою до f-каналів синусового вузла серця, що викликає тимчасове порушення світосприйняття, що розвивається на тлі зниження реакції сітківки на яскраві світлові стимулятори.

Склад і форма випуску

Импликор 50 Мг/7,5 Мг виробляється у таблетках. Кожна таблетка містить 50 мг метопрололу тартрату і 5,39 мг ивабрадина гідрохлориду, що відповідає 7,5 мг ивабрадина. Реалізується в таблетках, які розміщені в блістерах по 14 штук, по 4 або 8 блістерів у картонних коробках.

Активні компоненти – метопрололу тартрат і івабрадин.

Свідчення

Застосовується для симптоматичної терапії хронічної стабільної стенокардії у дорослих хворих з нормальним синусовим ритмом, що для стабілізації стану потребують лікування метопрололом і ивабрадином в дозах фіксованої комбінації.

Протипоказання

Импликор 50 Мг/7,5 Мг не призначається при непереносимості ивабрадина або метопрололу, кардіогенного шоку, симптоматичної брадикардії, тяжкій формі печінкової недостатності, гострому інфаркті міокарда, тяжкій формі артеріальної гіпотензії, важкому ураженні периферичних судин, печінкової недостатності, нелікованій феохромоцитомі, метаболічному ацидозі, синдромі слабкості синусового вузла, гострої або нестабільної серцевої недостатності, нестабільної стенокардії, наявність у пацієнта штучного водія ритму, блокади II або III ступеня, вагітності і лактації.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не використовується.

Спосіб застосування та дози

Препарат може використовуватися тільки в терапії дорослих пацієнтів.

Лікарський засіб слід приймати перорально по одній таблетці два рази на добу під час їжі. Концентрація метопрололу підвищується у разі прийому його під час їди, що необхідно обов'язково враховувати у пацієнтів, які приймають метопролол натщесерце і переходять на лікування Импликором.

Импликор може використовуватися в терапії хворих, стан яких контролюється прийомом стабільних доз окремих складових препарату, а також у тих випадках, коли доза метопрололу вважається оптимальною.

Рішення про титруванні дози слід приймати при наявності результатів ретельних вимірювань частоти серцевих скорочень і електрокардіограми або цілодобового амбулаторного моніторингу. Крім цього, слід проводити титрування окремо ивабрадином і метопрололом при ретельному спостереженні за тим, щоб дози обох речовин були оптимальними. Якщо під час терапії частота серцевих скорочень більше 50 ударів за хвилину у стані спокою, а також у тих випадках, коли хворий відчуває симптоми, які є проявами брадикардії, то рекомендується знизити окремо дозу метопрололу і ивабрадина, при цьому переконавшись, що хворий отримує оптимальну дозу метопрололу. Після зменшення дози необхідно обов'язково контролювати ЧСС. Прийом препарату припиняють, якщо ЧСС продовжує залишатися більш 50 ударів на хвилину або якщо симптоми брадикардії, що не зникають, незважаючи на зниження дози.

Передозування

Вживання неправильних доз ивабрадина може стати причиною розвитку тяжкої і тривалої брадикардії. Прийом високих доз метопрололу може призвести до виникнення тяжкої гіпотензії, AV блокади, синусової брадикардії, серцевої недостатності, бронхоспазму, кардіогенного шоку, зупинки серця, порушення свідомості, коми, ціанозу, нудоти і блювоти.

Для нормалізації стану хворого призначають симптоматичну терапію. Лікування брадикардії може проводитися тільки в умовах стаціонару. У тому випадку, якщо брадикардія супроводжується порушенням гемодинамічних показників, то рекомендовано внутрішньовенне введення бета-стимулюючих засобів, в особливо важких випадках можливе тимчасове використання електрокардіостимулятора.

Побічні ефекти

Надшлуночкові екстрасистолія, синдром слабкості синусового вузла, артеріальна гіпотензія, задишка, непритомність, порушення зору, брадикардія АВ-блокада I ступеня, пальпітація, еозинофілія, підвищення в плазмі крові рівня сечової кислоти, головний біль, запаморочення, АВ-блокада II і III ступеня, нудота, біль в абдомінальній ділянці, запор, діарея, ангіоневротичний набряк, висипання, еритема, свербіж, кропив'янка, м'язові спазми, астенія, втома, нездужання.

Умови і терміни зберігання

Импликор 50 Мг/7,5 Мг рекомендується зберігати в місцях, які захищені від проникнення світла і вологи, а крім цього є недоступними для дітей. Тривалість зберігання лікарського засобу становить 2,5 року.