Таблетки Рамигексал Композитиум це комбінований лікарський препарат, який має антигіпертензивну та діуретичним ефектом. Препарат сприяє зниженню артеріального тиску і розширення кровоносних судин, при цьому, не збільшуючи серцевий ритм і підвищуючи виведення з організму води, хлору, натрію та калію.

Склад і форма випуску

Препарат Рамигексал Композитиум випускається у вигляді плоских таблетки з насічкою та фаскою з обох боків, білого кольору. Таблетки 2,5 мг мають маркування « R 15» з одного боку. Таблетки 5 мг мають маркування « R 30» з одного боку. Основним елементом у складі однієї таблетки позначений раміприл 2,5 мг, 5 мг та 12,5, 25 мг гідрохлоротіазиду. Як додаткові речовини: гіпромелоза, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію гідрокарбонат, натрію стеарил фумарат. В одній картонній пачці упаковано 3 блістери, в кожному по 10 таблеток.

Показання до застосування

Таблетки Рамигексал Композитиум призначають, пацієнтам, яким показана комбінована терапія при артеріальній гіпертензії.

Протипоказання

Таблетки Рамигексал Композитиум протипоказані при: нирковому стенозі, аферезе (ЛПНЩ), при проведенні десенсибілізації, декомпенсованій серцевій недостатності, первинному гіперальдостеронізмі, печінкової і ниркової недостатності, трансплантації нирки, діалізі або гемофільтрації з преминением негативно заряджених високопродуктивних мембран, гіперкальціємії, гіпокаліємії, гіпонатріємії, стенозі мітрального клапана серця або аорти, ангионевротическом набряку. Також при особистій чутливості до складових компонентів і у віці до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Рамигексал Композитиум не можна застосовувати під час вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Препарат Рамигексал Композитиум призначають після титрування доз з окремими компонентами: раміприлу та гідрохлоротіазиду, для кожного пацієнта індивідуально. Доза для підтримання по 2,5 мг раміприлу і 12,5 мг гідрохлоротіазиду з ранку. Якщо є необхідність, тоді протягом 20 днів дозу підвищують до граничної 5 мг раміприлу і 25 мг гідрохлоротіазиду. Пацієнти, які мають захворювання нирок, при умови що, кліренс креатиніну від 30 до 60 мл / хв, а також пацієнти літнього віку доза повинна бути мінімально низькою, наскільки це допустимо. Зазвичай, дозу зменшують на 1/3 - ½.

Препарат приймають перорально, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю води, застосовують незалежно від прийому їжі.

Передозування

При передозуванні таблетками Рамигексал Композитиум можливі: паралітична кишкова непрохідність, артеріальна гіпотензія, порушення свідомості, порушення електролітного балансу, тахікардія, затримка діурезу, аритмія, шок і ниркова недостатність. У разі інтоксикації препаратом протягом півгодини після прийому таблеток, пацієнту потрібно зробити промивання шлунка, прийняти сульфат натрію та адсорбенти що б очистити організм. Стан пацієнта потрібно контролювати, для цього краще всього провести госпіталізацію.

Побічні ефекти

При прийомі таблеток Рамигексал Композитиум можуть виникнути побічні реакції: артеріальна гіпотензія, головний біль, парестезії, запаморочення, агевзія, кашель, біль за грудиною, бронхіт, запаморочення, гематологічні реакції, підвищення рівня калію в крові, артрит, висип, м'язові спазми, свербіж, міалгія, артралгія, кропив'янка, астенія.

В рідкісних випадках можливі появи ішемії головного мозку або міокарда, серцебиття, припливи крові до обличчя, аритмії, периферичних набряків, стенозу судин, васкуліту, зниження рівня гемоглобіну, тахікардія, гіпоперфузії, загострення Рейно, зменшення кількості тромбоцитів, еозинофілії, лимфаденопатиитремора, лейкоцитозу, порушення рівноваги почуття тривоги, порушення сну, зміни настрою, порушення зору, нервозності. Іноді побічні реакції проявляються у вигляді: запалення у ротовій порожнині, диспепсії, розлади травлення, нудоти, гастриту, запору, сухості у роті, блювання, глоситу, дискомфорту та болю в шлунку, діарея, порушення слуху, бронхоспазму, шуму у вухах, риніту, задишки, ларингіту. Можливі також зниження апетиту, анурія, гепатит, лихоманка, ангіоневротичних набряків, зниження лібідо, гіпергідроз, підвищене потовиділення, повна втрата смаку, фарингіт, анорексія.

В поодиноких випадках прийом препарату може викликати порушення кровообігу, сплутаність свідомості, кон'юнктивіт, синусит, холестатичну жовтяницю, ексфоліативний дерматит, пневмонію, уртикарию, реакції фоточутливості, онихолиз, еритема, загострення псоріазу, алопецію, псоріатичний дерматит, пемфігус, слабкість, сонливість.

Умови і терміни зберігання

Препарат Рамигексал Композитиум слід зберігати при температурі до + 30°С, в полі зору дітей. Після 2 років від дати виготовлення використовувати препарат не можна. Відпуск здійснюється за рецептом.