Таблетки s.c.ramira s.a Н є комбінованим засобом, який має антигіпертензивним ефектом. Препарат сприяє зниженню артеріального тиску і розширення кровоносних судин, при цьому, не збільшуючи серцевий ритм і підвищуючи виведення з організму води, хлору, натрію та калію.

Склад і форма випуску

Препарат s.c.ramira s.a Н виготовляють у вигляді плоских довгастих таблеток білого кольору або практично білого кольору, з одного боку і по боках є насічка, а також маркування 12,5 або 25. У складі однієї таблетки як основні елементи позначені раміприл 2,5 мг або 5 мг і гідрохлоротіазид 12,5 мг або 25 мг, як додаткові речовини лактоза моногідрат, натрію гідрокарбонат, крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза, натрію стеарилфумарат.

В одному блістері упаковано 10 таблеток по 3 або 9 блістерів у пачці з картону.

Показання до застосування

Лікарський препарат s.c.ramira s.a Н призначають для лікування есенціальної гіпертензії, коли рекомендують комбіноване лікування раміприлом і гідрохлоротіазидом.

Протипоказання

Препарат s.c.ramira s.a Н не застосовують пацієнтам, у яких є такі захворювання: анурія, ангіоневротичний набряк, а також при індивідуальній непереносимості до складових речовин і в дитячому віці.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Прийом препарату s.c.ramira s.a Н вагітним і планують вагітність жінкам, а також годуючим мамам, протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб s.c.ramira s.a Н використовують для лікування артеріальної гіпертензії по 2,5 мг раміприлу і 12,5 мг гідрохлоротіазиду протягом 24 годин, максимальна добова доза 10 мг раміприлу і 50 мг гідрохлоротіазиду. Якщо прийом препарату пропущено, то приймати подвійну дозу в замін пропущеної не слід, потрібно продовжити лікування за звичайною схемою.

Пацієнтам, які мають захворювання нирок, максимальна добова доза становить 5 мг раміприлу і 25 мг гідрохлоротіазиду, з урахуванням того, що показники кліренс креатиніну 30-60 мл/хв.

Доза підбирається для кожного пацієнта особисто, в залежності від загального стану пацієнта і яке у хворого артеріальний тиск. Препарат s.c.ramira s.a Н приймають один раз на добу, бажано з ранку, не розжовуючи та не подрібнюючи, незалежно від прийому їжі.

Передозування

Симптомами інтоксикації таблетками s.c.ramira s.a Н є: аритмія, порушення електролітного балансу, погіршення свідомості (кома), церебральні судоми, артеріальна гіпотензія. В якості терапії пацієнту слід зробити промивання шлунка, а також для очищення організму прийняти адсорбенти. Далі призначається лікування за симптомами і підтримуюча терапія.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату s.c.ramira s.a Н побічні ефекти можуть виникнути у вигляді кашлю, розлади травлення, запаморочення, припливи жару, задишки, головного болю, дискомфорту та болю в животі, синуситу, втрати смаку, порушення рівноваги, диспепсії, нудоти, тремору, астенії, стомлюваності, м'язових спазмів, посиленого потовиділення, міалгія.

Також можливі підвищення рівня глюкози в крові, відчуття посиленого серцебиття, порушення зору, зниження толерантності до глюкози, тахікардія, кон'юнктивіт, зниження настрою, аритмія, вертиго, парестезії, лихоманка, ішемія міокарда, анорексія, зниження апетиту, закладеність носа, ангіоневротичний набряк, периферичні набряки, гастрит, дзвін у вухах, біль у грудях, зменшення кількості лейкоцитів, тромбоцитів і еритроцитів, нервозність, зниження рівня гемоглобіну, порушення функції нирок і печінки, занепокоєння, свербіж, запор, депресія, висип, гепатит, кропив'янка.

В особливих випадках при прийомі таблеток виникають порушення слуху, глосит, блювоти, ексфоліативний дерматит, діарея, холестатична жовтяниця, стеноз судин, астенія, панкреатит, ксантопсія, сухість у роті, ушкодження печінкових клітин, нейтропенія, еозинофілія, тромбоцитопенія, анемія, бронхоспазм, риніт, фарингіт, пневмонія, нефрит.

Умови і терміни зберігання

Препарат s.c.ramira s.a Н слід зберігати при температурі не вище + 25 градусів за Цельсієм, а також місце не повинно бути доступно дітям. Після 2 років від дати виготовлення використовувати засіб не можна. Відпуск здійснюється за рецептом.