Препарат Прилазид гіпотензивний засіб, ефективний при гіпертонічній хворобі на всіх її стадіях, а також при нирковій гіпертензії. Механізм дії даного препарату, сприяє зниженню артеріального тиску, стабілізації частоти серцевих скорочень, поліпшенню кровообігу, зменшення перед - і постнавантаження на міокард при серцевій недостатності, зниженню опору в судинах нирок. Також прийом препарату значно покращує переносимість фізичних навантажень, підвищуючи якість життя.

Форма випуску, склад

Препарат Прилазид виробляють у вигляді таблеток вкритих плівковою оболонкою.

До складу 1 таблетки входить активний компонент: цилазаприл 2,5 мг.

Упаковка: 3 блістери по 10 таблеток.

Показання до застосування

Препарат застосовують і призначають для профілактики та лікування:

• есенціальною та реноваскулярной гіпертензії всіх видів;

• хронічної серцевої недостатності (як монотерапія, так і комплексне лікування).

Протипоказання

Протипоказанням для застосування є:

• індивідуальна непереносимість компонентів препарату або до інших інгібіторів АПФ;

асцит.

При гіпонатріємії, гіповолемії, застійної серцевої недостатності на тлі петльових діуретиків, препарат застосовують з особливою обережністю.

Період вагітності і грудного вигодовування

Не застосовують.

Спосіб застосування

Препарат Прилазид бажано застосовувати в один і той же час 1 раз на добу до прийому їжі, оскільки прийом їжі зменшує і сповільнює всмоктування препарату.

Рекомендована доза на початку лікування есенціальної гіпертензії 2,5 – 5 мг на добу. Якщо є необхідність, добову дозу препарату збільшують до 10 мг.

Рекомендована доза на початку лікування реноваскулярной гіпертензії 0,5 мг в день, так як прийом таблеток може викликати сильне зниження артеріального тиску. При необхідності, якщо пацієнт добре переносить препарат, доза може збільшуватися, але для кожного підтримуюча доза підбирається індивідуально.

На початку лікування при хронічній серцевій недостатності рекомендована доза становить 1,25 мг на день. Дозу поступово збільшують (якщо є така необхідність) до 2,5–5 мг на добу. Допустима доза на добу не більше 5 мг.

Тривалість терапії та доза, у всіх випадках, залежить від ефективності лікування і підбирається індивідуально.

Пацієнтам з гіпертонічними захворюваннями, які приймають діуретики, необхідно за 2-3 дні до початку лікування препаратом припинити прийом діуретиків.

При нирковій недостатності дозу зменшують залежно від кліренсу креатиніну.

Передозування

Передозування препаратом призводить до артеріальної гіпотензії.

В якості лікування, перш за все, необхідно промити шлунок, після чого вводиться (внутрішньовенно) фізіологічного розчин і застосовують симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Застосування таблеток може викликати прояв таких побічних ефектів, як: головний біль, нездужання, гіпотензія, запаморочення, кашель, диспептичні явища, нудота та анафілактоїдні реакції (включаючи ангіоневротичний набряк).

Умови зберігання

Належні умови для зберігання препарату Прилазид : упаковка без пошкоджень, темне, прохолодне, сухе місце, без доступу дітям.

Зберігають препарат не більше 3 років від дати виробництва.

Відпуск за рецептом.