Дії препарату при гіпертензії та гострому інфаркті міокарда засноване на його здатності пригнічувати в плазмі крові активність ренін-ангіотензину. Інгібування АПФ приводить до зниження ангіотензину ІІ у плазмі крові, що тягне за собою зниження сосудосуживающей активності і вироблення альдостерону. Однак при значному зниженні рівня останнього може провокувати незначне підвищення в сироватці крові концентрації калію, разом з втратою рідини і натрію. Гальмування зворотного впливу ангіотензину II на секрецію реніну викликає підвищення в плазмі крові активності реніну. Після одержання хворим разової пероральної дози спостерігається зниження активності АПФ в плазмі крові через 24 години на 53,4% або 74,4%.

Склад і форма випуску

Таблетки, які вкриті кишковорозчинною плівковою оболонкою. Кожна таблетка містить 7,5 мг зофеноприла кальцію. Препарат реалізується по 7 таблеток, розміщених в блістерах по 1 або 2 блістери в картонній коробці.

Свідчення

Використовується в терапії есенціальної гіпертензії легкого або середнього ступеня тяжкості.

Крім цього, його застосовують в перші 24 години в лікуванні гострого інфаркту міокарда, який супроводжується або не супроводжуються ознаками гострої серцевої недостатності і характеризується стабільною гемодинамікою, але тільки за умови, що хворий не отримував тромболітичну лікування.

Протипоказання

Застосування препарату неможливо, якщо у хворого раніше була виявлена непереносимість зофеноприла кальцію, а також інших інгібіторів АПФ. Від використання лікарського засобу необхідно відмовитися, якщо раніше у пацієнта при прийомі інгібіторів АПФ спостерігалося розвиток ангіоневротичного набряку або ж у нього в анамнезі є відомості про спадкове або ідіопатичному ангионевротическом набряку.

Препарат не призначається, якщо хворий страждає тяжким порушенням функції печінки. Абсолютними протипоказаннями до застосування засоби є вагітність і період лактації, двосторонній білатеральний ренальный стеноз артерій або однобічний за наявності у пацієнта однієї нирки.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб призначений для перорального прийому незалежно від їжі. Доза препарату підбирається лікарем індивідуально з урахуванням відповідної терапевтичної реакції організму хворого на його введення.

При лікуванні артеріальної гіпертензії доза кошти підбирається з урахуванням рівня артеріального тиску. Збільшення дози засобу проводиться з інтервалом не менше чотирьох тижнів.

Пацієнти, у яких не виявлено симптомів водного або сольового виснаження у початковій дозі отримують по 15 мг препарату один раз на добу. Підвищення дозування проводиться до нормалізації рівня артеріального тиску. У більшості випадків ефективна терапевтична доза становить 30 мг. Найвища добова доза – 60 мг.

Передозування

Вживання препарату у високих дозах може стати причиною розвитку у хворого тяжкої артеріальної гіпотензії, ступору, шоку, брадикардії, електролітних порушень і ниркової дисфункції.

При виявленні симптомів гострого отруєння хворому показаний постійний контроль рівня електролітів і креатиніну в сироватці крові, промивання шлунка і призначення правильного лікування. У тяжких випадках показане введення препаратів, що дозволяють збільшити об'єм плазми крові.

Побічні ефекти

Запаморочення, головний біль, кашель, диспепсичні порушення, ангіоневротичний набряк, місцеві алергічні реакції, м'язові судомиі, підвищена стомлюваність, астенія, гіпоглікемія, депресія, зміна свідомості, безсоння, стан дезорієнтації, парестезії, зміна смаку, порушення рівноваги, порушення зору, шум у вухах і сухість слизової оболонки рота.

Умови і терміни зберігання

Зокардис 7,5 Мг слід берегти в місцях, які максимально недоступні для дітей, і захищені від проникнення світла і вологи. Термін придатності препарату не перевищує 3 років.