Капсули Бі-Рамаг це фіксована комбінація для ефективної терапії артеріальної гіпертензії, яка сприяє контролю артеріального тиску. Медичний препарат має антигіпертензивним ефектом. Раміприл приводить до зниження артеріального тиску без компенсаторного посилення частоти серцевих скорочень. Амлодипін є повільним блокатором кальцієвих каналів, сприяє зниження системного периферичного судинного опору, усуває стенокардію.

Склад і форма випуску

Препарат Бі-Рамаг випускається у вигляді твердих желатинових капсул, всередині яких порошок білого або практично білого кольору. У складі однієї капсули як основні елементи позначені раміприл і амлодипін бесилат, як додаткові речовини крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмалю, барвники, натрію стеарилфумарат, титану діоксид, кальцію гідрофосфат безводний, желатин. Капсули по 5 мг раміприлу та 5 мг амлодипіну мають білий корпус і кришечку рожевого кольору. Капсули по 5 мг раміприлу і 10 мг амлодипіну і мають кришечку червоно-коричневого кольору. Капсули по 10 мг раміприлу та 5 мг амлодипіну мають білий корпус та кришечку темно-рожевого кольору. Капсули по 10 мг раміприлу і 10 мг амлодипіну мають білий корпус і кришечку коричневого кольору. В одній картонній пачці упаковано 4 блістери, в кожному по 7 капсул.

Показання до застосування

Капсули Бі-Рамаг застосовують для терапії артеріальної гіпертензії, за умови суворого контролю артеріального тиску окремими препаратами, які призначаються у вигляді окремих таблеток, але в тій же дозі і одночасно з Бі–Рамаг.

Протипоказання

Препарат Бі-Рамаг не застосовують пацієнтам, у яких є такі захворювання: нирковий стеноз, виражена артеріальна гіпотензія, інфаркт міокарда, ангіоневротичний набряк, а також при індивідуальній непереносимості до складових речовин. Протипоказані капсули дітям у віці до 18 років, пацієнтам віком старше 75 років і для одночасного лікування препаратом Бі-Рамаг і экстракорпоральными методами, коли кров контактує з негативно зарядженими поверхнями.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Прийом препарату Бі-Рамаг вагітним і планують вагітність жінкам, а також годуючим мамам протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Препарат Бі-Рамаг приймають один раз на добу, бажано з ранку, не розжовуючи та не подрібнюючи, незалежно від прийому їжі. У разі, якщо пацієнт приймає діуретики, потрібно перед початком лікування, припинити прийом діуретиків або зменшити дозу. Кожному хворому підбирає і змінює дозу лікар індивідуально. Фіксоване з'єднання не підходить для початкової терапії. Максимально можлива доза становить 10 мг / 10 мг один раз протягом 24 годин. Пацієнтам з проблемами роботи печінки максимальна доза на добу – 2,5 мг раміприлу. Пацієнтам, які мають проблеми з нирками, дозу розраховує лікар на основі показників кліренсу креатиніну.

Передозування

Симптомами інтоксикації таблетками Бі-Рамаг є: брадикардія, ниркова недостатність, тахікардія, порушення електролітного балансу, артеріальна гіпотензія і шок. В якості терапії пацієнту слід зробити промивання шлунка, а також для очищення організму прийняти адсорбенти. Далі призначається лікування за симптомами і підтримуюча терапія.

Побічні ефекти

При прийомі капсул Бі-Рамаг можливі побічні реакції, які виникають у вигляді кашлю, задишки, запаморочення, бронхіту, головного болю, дискомфорту та болю в животі, артеріальної гіпотензії, зниження рівня калію в крові, синуситу, зниження артеріального тиску, розлади травлення, нудоти, міалгії, втоми, диспепсії, астенія.

Також може виникнути порушення рівноваги, ішемія міокарда, периферичні набряки, відчуття посиленого серцебиття, непритомність, аритмії, зменшення кількості лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів, тахікардія, зниження рівня гемоглобіну, парестезія, еозинофілія.

При застосуванні Бі-Рамаг до побічних ефектів теж відносяться: відчуття печіння, нервозність, зниження толерантності до глюкози, зниження настрою, апатія, тремор, порушення зору, припливи крові до обличчя, агевзія, висип, запор, закладеність носа, дизгевзия, гастрит, свербіж, порушення функції нирок, гепатит, ангіоневротичний набряк, гіпергідроз.

В особливих випадках при застосуванні препарату можливі: блювання, сухість у роті, діарея, глосит, стоматит, нервозність, біль у верхній частині живота, анорексія, зниження апетиту, депресивний настрій, порушення сну, кон'юнктивіт, порушення слуху, тривога, шум у вухах, бронхоспазм, занепокоєння, холестатична жовтяниця.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Бі - Рамаг слід у справжньої упаковці, температура в місці зберігання не повинна перевищувати + 30 градусів за Цельсієм, в полі зору дітей. Після закінчення 3 років від дати випуску Бі-Рамаг застосовувати не можна. Відпуск здійснюється за рецептом.