Лозартан КРКА є гіпотензивним препаратом, який застосовують для терапії при гіпертензії. Прийом даного засобу дозволяє значно знизити загальну кількість випадків зі смертельним наслідком при серцево-судинних захворюваннях, інфаркті міокардаа і інсульт у хворих з гіпертрофією лівого шлуночка і артеріальною гіпертензією, також захищає нирки у хворих на цукровий діабет II типу з протеїнурією.

Склад і форма випуску

Препарат Лозартан КРКА проводиться у вигляді вкритих плівковою оболонкою двояковыпуклых таблеток білого кольору. Таблетки 100 мг мають овальну форму. Таблетки 50 мг круглої форми, мають скошені краї і насічку з одного боку. Активним компонентом у складі препарату є лозартан калію 50 мг або 100 мг, також додаткові компоненти: крохмаль кукурудзяний, натрію крохмалю, кремнію діоксид колоїдний, тальк, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, гіпромелоза, титану діоксид, поліетиленгліколь. В картонній пачці упаковано 3 або 9 блістерів по 10 таблеток у кожному.

Свідчення

Препарат Лозартан КРКА призначений для застосування у разі таких захворювань:

есенціальна гіпертензія у дорослих пацієнтів, а також у дітей вік яких старше 6 років;

• захворювання нирок у дорослих пацієнтів з цукровим діабетом ІІ типу з протеїнурією і артеріальною гіпертензією як частина артеріального тиску;

• хронічна серцева недостатність у пацієнтів, вік яких більше 60 років, коли застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) протипоказано або ж неможливо із-за несумісності, а також при кашлі;

• зменшення ризиків смертності та серцево-судинних ускладнень у хворих з гіпертрофією і артеріальною гіпертензією лівого шлуночка.

Протипоказання

Препарат Лозартан КРКА протипоказаний для застосування при тяжких порушеннях функціональності печінки і гіперчутливості до компонентів, які входять до складу таблеток і дітям до 6 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосовувати препарат Лозартан КРКА вагітним, годуючим матерям, а також планують вагітність жінкам протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Для дорослих пацієнтів доза на початку лікування й підтримуюча доза препарату Лозартан КРКА становить 50 мг раз на добу. Найбільш позитивний ефект після початку лікування досягається на 3-6 тижні застосування. Якщо потрібно, то добову дозу збільшують до 100мг. Можливий прийом Лозартан КРКА в комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами.

Препарат необхідно приймати, запиваючи великою кількістю води не розділяючи і незалежно від прийому їжі.

При серцевій недостатності початкова добова доза Лозартан КРКА становить 12,5 мг, через тиждень можна збільшити до 25 мг, а ще через одну до 50 мг залежно від того, як пацієнт буде переносити препарат.

Дітям віком від 6 років, вага яких більше 20 кг та менше 50 кг добова доза становить 25 мг. В деяких випадках, можливо, збільшити дозу до 50 мг 1 раз на добу.

Якщо маса дитини більше 50 кг добова доза звичайно становить 50 мг. В деяких випадках, можливо, збільшити дозу до 100 мг 1 раз на добу.

Пацієнтам, вік яких старше 75 років лікування починають з дози 25 мг.

Передозування

При значному перевищенні рекомендованої дози Лозартан КРКА найбільш ймовірно виникнення тахікардії, артеріальної гіпотензії і брадикардії. У разі інтоксикації необхідно прийняти активоване вугілля, подальше лікування залежить від часу, який минув після прийому препарату і від характеру і тяжкості симптомів.

Побічні ефекти

Застосування препарату Лозартан КРКА може викликати безліч побічних реакцій: запаморочення, кашель, вертиго, нежить, фарингіт і синусит, слабкість, інфекції верхніх дихальних шляхів, астенія, фотосенсибілізація, гіпоглікемія, анемія еритродермія і гіперкаліємія, тромбоцитопенія, мігрень, дзвін у вухах, дисгевзія. Також до числа негативних реакцій можна віднести: сонливість, головний біль, м'язові судоми, пальпитацию, стенокардію і тахікардію, артеріальну гіпотензію, висип, запор, парестезію, нудоту, кропив'янку, свербіж, міалгію, артралгию, рабдоміоліз, діарею, блювоту. Лікування препаратом Лозартан КРКА може призвести до змін функцій нирок, реакції гіперчутливості, набряків, депресії, дозозависимому ортостатическому ефекту, інсульту, задишці, непритомності, безсоння, болі в животі і панкреатиту.

Умови і терміни зберігання

Препарат Лозартан КРКА необхідно зберігати при температурі, яка не перевищує +25°С, подалі від дітей, у справжньої упаковці. Термін придатності даного препарату 5 років від дати випуску. Відпуск з аптек за рецептом.