Пресартан-50 є комбінованим гіпотензивним препаратом, який застосовують для лікування артеріальної гіпертензії. Прийом даного засобу дозволяє значно знизити загальну кількість випадків зі смертельним наслідком при серцево-судинних захворюваннях, інфаркті міокарда та інсульті у хворих з гіпертрофією лівого шлуночка і артеріальною гіпертензією, також захищає нирки у хворих на цукровий діабет II типу з протеїнурією.

Склад і форма випуску

Препарат Пресартан-50 виготовляється у вигляді вкритих плівковою оболонкою двояковыпуклых таблеток жовтого кольору, які мають овальну форму. На таблетках з одного боку тиснення «50», а з іншого «BL». Активними компонентами в складі препарату є лозартан калію 50 мг і гідрохлоротіазид 12,5 мг, також додаткові компоненти: крохмаль кукурудзяний, натрію крохмалю, кремнію діоксид колоїдний безводний, целюлоза мікрокристалічна, хинолин жовтий, тальк, магнію стеарат, титану діоксид, гіпромелоза, поліетиленгліколь. В картонній пачці упаковано 2 блістери по 14 таблеток у кожному.

Свідчення

Препарат Пресарьан-50 призначений для застосування у разі таких захворювань:

• артеріальна гіпертензія у дорослих пацієнтів, а також у дітей вік яких старше 6 років;

захворювання нирок у дорослих пацієнтів з цукровим діабетом ІІ типу з протеїнурією і артеріальною гіпертензією як частина артеріального тиску;

хронічна серцева недостатність у пацієнтів, вік яких більше 60 років, коли застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) протипоказано або ж неможливо із-за несумісності, а також при кашлі;

• зменшення ризиків смертності та серцево-судинних ускладнень у хворих з гіпертрофією і артеріальною гіпертензією лівого шлуночка.

Протипоказання

Препарат Пресартан-50 протипоказаний для застосування при тяжких порушеннях функціональності нирок і печінки і гіперчутливості до речовин, які входять до складу таблеток.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Пресартан-50 не бажано застосовувати жінкам у I триместрі вагітності, а на II та III триместрі вагітності та під час годування груддю препарат протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Для дорослих пацієнтів доза на початку лікування й підтримуюча доза препарату Пресартан-50 становить 1 таблетку раз на добу. Найбільш позитивний ефект після початку лікування досягається на 3-6 тижні застосування. Якщо є необхідність, то через 2-4 тижні добову дозу можна збільшити до 2 таблеток. Пресартан-50 можна застосовувати в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами.

Препарат необхідно приймати, запиваючи великою кількістю води і незалежно від прийому їжі.

При серцевій недостатності початкова добова доза Пресартан-50 становить 12,5 мг, через тиждень можна збільшити до 25 мг, а ще через одну до 50 мг залежно від того, як пацієнт буде переносити препарат.

Дітям віком від 6 років, вага яких більше 20 кг та менше 50 кг добова доза становить 25 мг. В деяких випадках, можливо, збільшити дозу до 50 мг 1 раз на добу.

Якщо маса дитини більше 50 кг добова доза звичайно становить 50 мг. В деяких випадках, можливо, збільшити дозу до 100 мг 1 раз на добу.

Пацієнтам, вік яких старше 75 років лікування починають з дози 25 мг.

Передозування

При передозуванні препаратом Пресартан-50 найбільш ймовірно виникнення тахікардії, артеріальної гіпотензії і брадикардії. У разі інтоксикації необхідно прийняти активоване вугілля, подальше лікування залежить від часу, який минув після прийому препарату і від характеру і тяжкості симптомів.

Побічні ефекти

Застосування препарату Пресартан-50 може викликати безліч побічних реакцій: запаморочення, кашель, вертиго, нежить, фарингіт і синусит, інфекції верхніх дихальних шляхів, слабкість, астенія, фотосенсибілізація, гіпоглікемія, анемія еритродермія і гіперкаліємія, тромбоцитопенія, мігрень, дзвін у вухах, дисгевзія. Також до числа негативних реакцій можна віднести: сонливість, головний біль, м'язові судоми, пальпитацию, стенокардію і тахікардію, артеріальну гіпотензію, висип, запор, парестезію, нудоту, кропив'янку, свербіж, міалгію, артралгию, рабдоміоліз, діарею, блювоту. Лікування препаратом Пресартан-50 може призвести до змін функцій нирок, реакції гіперчутливості, набряків, депресії, дозозависимому ортостатическому ефекту, інсульту, задишці, непритомності, безсоння, болі в животі і панкреатиту.

Умови і терміни зберігання

Препарат Пресартан-50 необхідно зберігати при температурі, яка не перевищує +25°С, подалі від дітей, у справжньої упаковці. Термін придатності даного препарату 24 місяці від дати випуску. Відпуск з аптек за рецептом.