Валсартан Зентіва є гіпотензивним препаратом, який застосовують при артеріальній гіпертензії, як судинозвужувальний засіб. Максимальний позитивний ефект спостерігається вже після місяця лікування. Валсартан Зентіва знижує артеріальний тиск протягом 4-6 годин, не змінюючи при цьому частоту пульсу. Антигіпертензивна дія після прийому препарату зберігається протягом доби.

Склад і форма випуску

Препарат Валсартан Зентіва проводиться у вигляді вкритих плівковою оболонкою двояковыпуклых таблеток циліндричної форми, з одного боку є насічка.

Таблетки 80 мг рожевого кольору, а таблетки 160 мг коричнево-жовті.

Активними компонентами препарату є: валсартан 80 мг або 160 мг, також додаткові компоненти: целюлоза мікрокристалічна, сорбіт, лактоза, повідон, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний, натрію лаурилсульфат, макрагол, магнію карбонат, кросповідон, тальк, натрію стеарилфумарат,гіпромелоза, заліза оксид коричневий і жовтий.

В картонній пачці упаковано 2 або 6 блістерів по 14 таблеток у кожному.

Свідчення

Препарат Валсартан Зентіва призначений для застосування у разі таких захворювань:

• артеріальна гіпертензія у дорослих пацієнтів, а також у дітей вік яких старше 6 років;

• симптоматична серцева недостатність у пацієнтів, коли застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) протипоказано або ж неможливо із-за несумісності;

• при серцево-судинних ускладненнях у хворих з гіпертрофією і артеріальною гіпертензією лівого шлуночка, а також після перенесеного інфаркту міокарда протягом перших 10 днів.

Протипоказання

Препарат Валсартан Зентіва протипоказаний для застосування при холестазе, тяжких порушеннях функціональності нирок і печінки, цироз печінки і гіперчутливості до речовин, які входять до складу таблеток. Одночасний прийом з алискиреном хворим з порушеннями функціональності нирок або цукровим діабетом та інгібіторами АПФ (ИАПФ) також є протипоказанням, не призначають препарат дітям до 6 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Валсартан Зентіва не бажано застосовувати жінкам, які планують вагітність, у I триместрі вагітності, а на II та III триместрі, і годуючим мамам категорично протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована добова доза препарату Валсартан Зентіва становить 80 мг. Якщо артеріальний тиск недостатньо знижується через 3-4 тижні застосування препарату в цій дозі, то варто розглянути можливість продовження терапії в дозі 160 мг один раз на добу, а при необхідності 320 мг.

При серцевій недостатності початкова доза Валсартан Зентіва становить 40 мг 2 рази на добу, поступово збільшуючи дозу до 80 мг і 160 мг 2 рази на добу, залежно від того, як пацієнт буде переносити препарат.

Дітям, вік яких старше 6 років, вага яких більше 18 кг і менше 35 кг добова доза становить 40 мг.

Дітям, вік яких старше 6 років, вага яких понад 35 кг добова доза становить 80 мг.

Після перенесеного інфаркту міокарда вже через 12 годин можна починати застосовувати препарат, починати лікування слід з дози 20 мг 2 рази на добу, поступово підвищуючи до 40 мг, через 2 тижні до 80 мг, через 3 місяці лікування до 160 мг 2 рази на добу. Дозу потрібно збільшувати в залежності від того, як пацієнт буде переносити препарат.

Таблетки необхідно приймати незалежно від прийому їжі, запиваючи великою кількістю рідини.

Максимально допустима добова доза становить 320 мг.

Гіпотензивний ефект досягається в перші 14 днів лікування.

Валсартан Зентіва можна приймати в комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами.

Передозування

Симптомами при передозуванні препаратом Валсартан Зентіва можуть бути: артеріальна гіпотензія, сплутаність свідомості, шок. У разі інтоксикації необхідно прийняти активоване вугілля, подальше лікування залежить від часу, який минув після прийому препарату і від характеру і тяжкості симптомів. Препарат не виводиться за допомогою гемодіалізу.

Побічні ефекти

Застосування препарату Валсартан Зентіва може викликати безліч побічних реакцій таких як: зневоднення, запаморочення, парестезія, синкопе, нечіткість зору, дзвін у вухах, кашель, артеріальна гіпотензія, некардіогенний набряк легенів, пневмонія, діарея, міалгія, артралгія.

Лікування препаратом може призвести до: змін функцій нирок, втоми, підвищення рівня креатиніну, сечової кислоти, білірубіну, гіпонатріємії, гіпокаліємії, підвищення рівня азоту в крові та сечі, алергічних реакцій, зниження гемоглобіну і гематокриту, тромбоцитопенія. Також можливі: реакції чутливості гіпонатріємія, васкуліт, біль у животі, ангионевричний набряк, свербіж, вертиго, ниркова недостатність, висип.

Умови і терміни зберігання

Препарат Валсартан Зентіва необхідно зберігати у справжньої упаковці, при температурі, яка не перевищує +30°С, в місці, недоступному дітям. Термін придатності таблеток становить 2 роки від дати випуску. Відпустку тільки за рецептом.