Склад і форма випуску

Вальсакор виготовляється в таблетках, покритих водорозчинній оболонкою. Діюча речовина препарату – валсартан.

Свідчення

Вальсакор застосовується для лікування серцевої недостатності, а також артеріальної гіпертонії. Препарат у складі комплексного лікування сприяє виживаності після інфаркту міокарда або систолічної дисфункції лівого шлуночка, що супроводжується стабільною гемодинамікою.

Протипоказання

Вальсакор не використовується для лікування пацієнтів, у яких була виявлена непереносимість препарату.

Важливі протипоказання до призначення препарату, вагітність, період грудного вигодовування і вік менше 18 років. Крім цього, його не використовується для лікування пацієнтів, у яких є стеноз ниркової артерії. Також Вальсакор не призначається якщо є важкі ураження печінки, що супроводжуються холестазом або порушення функції нирок, що характеризуються станами при яких необхідне проведення гемодіалізу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

На жаль, не існує даних про застосування Вальсакора під час вагітності. Проте вдалося встановити, що прийом препарату може викликати у плода фетотоксические ефекти, що супроводжуються погіршенням функції нирок, маловодием, уповільненим отвердінням кісток черепа плода. Крім цього, прийом препарату може викликати тяжкі неонатальні токсичні ефекти, які проявляються нирковою недостатністю, артеріальною гіпотензією і гіперкаліємією. При необхідності лікування Вальсакором в період лактації, годування груддю слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Вальсакор приймається перорально незалежно від прийомів їжі. При лікуванні препаратом гіпертензії у пацієнтів старше 18 років його стартова доза дорівнює 80 мг р/с. З моменту початку лікування і до розвитку у пацієнта стійкого гіпотензивного ефекту потрібно 2 тижні, а через 4 тижні лікування буде досягнутий максимальний лікувальний ефект препарату. У хворих, У яких не вдається домогтися зниження тиску, добова доза препарату може бути збільшена до максимальної дози 320 мг.

Для більш якісного та швидкого зниження тиску можливе спільне застосування Вальсакора з діуретичними або іншими гіпотензивними засобами.

Передозування

Основними симптомами передозування Вальсакора є зниження артеріального тиску до критичних цифр, що може стати причиною розвитку коми.

Для усунення симптомів передозування необхідно промити шлунок і призначити коректне симптоматичне лікування. Для попередження розвитку коми необхідно підняти ноги хворого і опустити головний кінець, що поліпшить кровообіг в головному мозку.

Побічні ефекти

При прийомі Вальсакора можливий розвиток головних болів, безсоння, непритомності, кашлю, ураження верхніх дихальних шляхів інфекційними захворюваннями, гіпотензії, серцевої недостатності, нудоти, діареї, шкірного висипу, ангіоневротичних набряків, міалгії, болю в спині, зниження лібідо і порушення функції нирок.

Умови і терміни зберігання

Вальсакор зберігають у сухому темному і недоступному для дітей місці при температурі 30 °С. Термін придатності – 2 роки.