Тсарт 80 є гіпотензивним препаратом, який застосовують для терапії при есенціальній гіпертензії. Максимальний позитивний ефект спостерігається вже після 1-2 місяців лікування. Антигіпертензивна дія після прийому препарату зберігається протягом доби. Тсарт 80 знижує артеріальний тиск протягом 3 годин після прийому, не змінюючи при цьому частоту пульсу.

Склад і форма випуску

Препарат Тсарт 80 виробляється у вигляді двояковыпуклых продовгуваті таблетки від білого до практично білого кольору, з одного боку мають тиснення «TEL», а на зворотному боці тиснення «80» .

Активним компонентом препарату є телмизартан 80 мг. В якості додаткових компонентів у складі позначені: лактоза, меглюмин, кросповідон, натрію гідроксид, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, магнію стеарат.

В картонній пачці упакований один блістер з 10 таблетками і інструкція із застосування.

Свідчення

Препарат Тсарт 80 призначений для застосування у разі захворювання есенціальної гіпертензії у дорослих пацієнтів, і в цілях профілактики серцево-судинних захворювань хворим з цукровим діабетом II типу, а також з явними проявами атеротромботического серцево-судинного захворювання (захворювання периферичних артерій або інсультом, коронарною хворобою серця).

Протипоказання

Препарат Тсарт 80 протипоказаний для застосування при тяжких порушеннях функціональної роботи печінки, захворюваннях жовчних проток і гіперчутливості до речовин, які входять до складу таблеток. Протипоказаний одночасний прийом з алискиреном хворим з порушеннями функціональності нирок або цукровим діабетом і не призначають препарат дітям до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Тсарт 80 застосовувати вагітним, годуючим і планують вагітність жінкам протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Тстарт 80 необхідно приймати незалежно від їди, запиваючи великою кількістю рідини.

Рекомендована добова доза препарату Тсарт 80 становить 40 мг. Для деяких хворих можлива доза 20 мг на добу. Якщо артеріальний тиск недостатньо знижується в цій дозуванні, то її можна збільшити до 80 мг на добу.

Тсарт 80 можна приймати в комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами.

Найбільш ефективне гіпотензивна дія досягається після 1-2 місяців лікування.

При профілактиці серцево-судинних захворювань рекомендована доза становить 80 мг 1 раз протягом 24 годин.

Максимально допустима доза становить 80 мг на добу.

Передозування

Симптомами при передозуванні препаратом Тсарт 80 можуть бути: артеріальна гіпотензія, непритомність, тахікардія, підвищення сироваткового креатиніну, брадикардія, гостра ниркова недостатність. У разі інтоксикації необхідно прийняти активоване вугілля, подальше лікування залежить від часу, який минув після прийому препарату і від характеру і тяжкості симптомів. Препарат не виводиться гемодіалізом.

Побічні ефекти

Застосування препарату Тсарт 80 може викликати безліч побічних реакцій, таких як: інфекції верхніх дихальних шляхів і сечового тракту, сепсис, в тому числі летальний результат, анемія, еозинофілія і тромбоцитопенія, анафілактичні реакції, підвищена чутливість, гіпоглікемія і гіперкаліємія, депресія, тривожні стани, безсоння, синкопальний стан, порушення зору, сонливість.

Лікування препаратом може призвести до: вертиго, брадикардії, артеріальна гіпотензії, тахікардії і задишки, болю в грудях і животі, діарея, диспепсії, блювоті, розладу шлунка та метеоризмі, порушень функцій нирок і печінки, екземі й дерматит, кропивниці. Також можливі: міалгія, кашель, м'язові судоми, біль у кінцівках і сухожиль, артралгія, астенія, сухість у роті, зниження рівня гемоглобіну, підвищення рівня креатиніну, сечової кислоти і печінкових ферментів у крові.

Умови і терміни зберігання

Препарат Тсарт 80 необхідно зберігати у справжньої упаковці, при температурі, яка не перевищує +25°С, у місці, недоступному дітям. Термін придатності таблеток становить 36 місяців від дати випуску. Відпустку тільки за рецептом.