Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА є комбінованим гіпотензивним препаратом, який застосовують для лікування есенціальної гіпертензії, як потужна судинозвужувальна засіб. Максимальний позитивний ефект спостерігається вже після місяця лікування. У комплексі його компоненти знижують артеріальний тиск більшою мірою, ніж окремо, надаючи помірне і переходить дія.

Склад і форма випуску

Препарат Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА проводиться у вигляді вкритих плівковою оболонкою двояковыпуклых таблеток, які мають овальну форму і насічку з одного боку. Активними компонентами препарату є: лозартан калію 50 мг і гідрохлоротіазид 12,5 мг, також додаткові компоненти: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмалю, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, тальк, гіпромелоза, хинолин жовтий, поліетиленгліколь. В картонній пачці упаковано 3 або 9 блістерів по 10 таблеток у кожному.

Свідчення

Препарат Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА призначають та застосовують для лікування есенціальної гіпертензії у випадку, коли один лозартан або один гідрохлоротіазид не забезпечує адекватний контроль за АТ (артеріальним тиском).

Протипоказання

Препарат Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12.5 КРКА протипоказаний для застосування при холестазе, тяжких порушеннях функціональності нирок і печінки, гипокальцемии, гіпокаліємії, гіпонатріємії, анурії, обструктивних захворюваннях жовчовивідних шляхів, подагрі і гіперчутливості до речовин, які входять до складу таблеток. Також не призначають препарат дітям до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА застосовувати в період вагітності, жінкам, які планують вагітність та під час годування груддю протипоказане.

Спосіб застосування та дози

Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА не застосовують для початкової терапії, його призначають для пацієнтів, у яких артеріальний тиск не контролюється тільки лозартаном або тільки гідрохлоротіазидом.

Таблетки необхідно приймати незалежно від прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Рекомендована добова доза препарату Лозартан 50 / гідрохлоротіазид 25 КРКА становить 1 таблетка (лозартану 50 мг / гідрохлоротіазиду 12,5 мг). При необхідності дозу можна збільшити до 2 таблеток (100 мг лозартану / гідрохлоротіазиду 25 мг) один раз на добу.

Препарат можна застосовувати в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами.

Дозу визначають шляхом підбору його окремих компонентів (лозартану та гідрохлоротіазиду).

Максимальна добова доза становить 100 мг лозартану / гідрохлоротіазид 25 мг. Найбільш позитивний ефект після початку лікування досягається на 3-4 тижні застосування.

Передозування

Симптомами при передозуванні препаратом Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА можуть бути: тахікардія, артеріальна гіпотензія, брадикардія, гіпохлоремія, гіпокаліємія, гіпонатріємія, серцева аритмія і надмірний діурез. У разі інтоксикації препаратом необхідно провести симптоматичне та підтримуюче лікування.

Побічні ефекти

Застосування препарату Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА може викликати безліч побічних реакцій: запаморочення, кашель, вертиго, нежить, фарингіт і синусит, інфекції верхніх дихальних шляхів, слабкість, астенія, фотосенсибілізація, гіпоглікемія, анемія, еритродермія і гіперкаліємія, тромбоцитопенія, мігрень, дзвін у вухах, дисгевзія.

Лікування препаратом може призвести до змін функцій нирок, реакції гіперчутливості, набряків, депресії, дозозависимому ортостатическому ефекту, інсульту, задишці, непритомності, безсоння, болі в животі і панкреатиту.

Також до числа негативних реакцій можна віднести: сонливість, головний біль, м'язові судоми, пальпитацию, стенокардію і тахікардію, артеріальну гіпотензію, гепатит, висип, запор, парестезію, нудоту, кропив'янку, свербіж, міалгію, артралгию, рабдоміоліз, діарею, блювоту.

Умови і терміни зберігання

Препарат Лозартан 50/ Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА необхідно зберігати у справжньої упаковці, при температурі, яка не перевищує +30°С, в місці, недоступному дітям. Термін придатності таблеток становить 5 років від дати випуску. Відпустку тільки за рецептом.