Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА є комбінованим гіпотензивним препаратом, який застосовують для лікування артеріальної гіпертензії, як потужна судинозвужувальна засіб. У комплексі його компоненти знижують артеріальний тиск більшою мірою, ніж окремо, надаючи помірне і переходить дія. Максимальний позитивний ефект спостерігається вже після місяця лікування.

Склад і форма випуску

Препарат Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА проводиться у вигляді вкритих плівковою оболонкою овальних двояковыпуклых таблеток жовтого кольору. Активними компонентами препарату є: валсартан 320 мг і гідрохлоротіазид 25 мг, також додаткові компоненти: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, гіпромелоза, макрогол 4000, титану діоксид, заліза оксид жовтий.

В картонній пачці упаковано 2 або 6 блістерів по 14 таблеток у кожному.

Свідчення

Препарат Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА призначений для застосування у разі захворювання на артеріальну гіпертензію з показанням комбінованої терапії.

Протипоказання

Препарат Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА протипоказаний для застосування при тяжких порушеннях функціональності нирок і печінки, гіпокаліємії, гіперкальціємії, гіпонатріємії, надмірне сечовипускання, анурії, цирозі печінки, холестазе, і гіперчутливості до речовин, які входять до складу таблеток. Також не призначають препарат дітям до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА застосовувати вагітним, годуючим і планують вагітність жінкам протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА не застосовують для початкової терапії. Призначають препарат для пацієнтів, у яких артеріальний тиск не контролюється тільки валсартаном або тільки гідрохлоротіазидом.

Рекомендована добова доза препарату становить валсартану 80 мг / гідрохлоротіазиду 12,5 мг.

Якщо артеріальний тиск недостатньо знижується через 3-4 тижні застосування препарату в дозуванні валсартану 80 мг / гідрохлоротіазиду 12,5 мг, то слід розглянути можливість продовження терапії в дозі 160 мг валсартану / гідрохлоротіазиду 12,5 мг. При необхідності дозу можна збільшити до 160 мг валсартану / гідрохлоротіазиду 25 мг один раз на добу, але якщо цієї дози недостатньо варто перейти на прийом у дозі 320 мг валсартану / гідрохлоротіазиду 12,5 мг. Таблетки Валсартан 320 / Гідрохлоротіазид 25 КРКА 1 таблетка раз вдень, призначаються в тих випадках, коли достатнє зниження артеріального тиску не досягається при застосуванні таблеток Валсартан 320 / Гідрохлоротіазид 12,5 КРКА.

Таблетки необхідно приймати незалежно від прийому їжі, запиваючи великою кількістю рідини.

Дозу визначають шляхом підбору його окремих компонентів (ваксартан та гідрохлоротіазид).

Максимальна добова доза становить валсартан 320 мг / гідрохлоротіазид 25 мг. Найбільш позитивний ефект досягається в перші 14 днів лікування.

Передозування

Симптомами при передозуванні препаратом Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА можуть бути: тахікардія, артеріальна гіпотензія, нудота, гіповолемія, сонливість, електролітний дисбаланс брадикардія, спазми м'язів, слабкість, шок, запаморочення та сплутаність свідомості. Також можуть виникнути: виснаження, парестезія, порушення свідомості, жага і блювання, поліурія, анурія, олігурія, алкалоз, підвищений рівень азоту, серцева аритмія і надмірний діурез.

У разі інтоксикації необхідно прийняти активоване вугілля, подальше лікування залежить від часу, який минув після прийому препарату і від характеру і тяжкості симптомів.

Побічні ефекти

Застосування препарату Валсартан 320/ Гідрохлоротіазид 25 КРКА може викликати безліч побічних реакцій таких як: зневоднення, запаморочення, парестезія, синкопе, нечіткість зору, дзвін у вухах, артеріальна гіпотензія, кашель, некардіогенний набряк легенів, пневмонія, діарея, міалгія, артралгія.

Лікування препаратом може призвести до: змін функцій нирок, втоми, підвищення рівня креатиніну, сечової кислоти, білірубіну, гіпонатріємії, гіпокаліємії, підвищення рівня азоту в крові та сечі, алергічних реакцій, зниження гемоглобіну і гематокриту, тромбоцитопенія. Також можливі: реакції чутливості гіпонатріємія, васкуліт, вертиго, біль у животі, ангионевричний набряк, свербіж, ниркова недостатність, висип.

До числа негативних реакцій можна віднести: агранулоцитоз, анемію, лейкопенію, депресію, гіпохлоремію, недостатність кісткового мозку, порушення сну і головний біль, глаукому, серцеву аритмію, блювоту, нудоту та запори. Також застосування прапарата викликає: дискомфорт у шлунку, холестаз, жовтяницю, панкреатит, фоточутливість, васкуліт, некроліз, кропив'янку, еритему Пірексія, астенію, спазми м'язів, імпотенцію.

Умови і терміни зберігання

Препарат Валсартан 320/ Гидрохлоротизиад 25 КРКА необхідно зберігати у справжньої упаковці, при температурі, яка не перевищує +30°С, в місці, недоступному дітям. Термін придатності таблеток становить 36 місяців від дати випуску. Відпустку тільки за рецептом.