Склад і форма випуску

Діючий компонент – симвастатин.

Препарат випускається у вигляді таблеток по 10, 20 і 40 мг.

Свідчення

Препарат Симгал сприяє зниженню в крові кількості "шкідливих" жирів (тригліцеридів, ЛПНЩ, ЛПДНЩ), загального холестерину, при цьому підвищує рівень "корисних жирів (ЛПВЩ).

Симгал призначають при станах, що супроводжуються високим рівнем жирів у крові, при неефективності дієти та фізичних вправ. Серед них: первинна гіперхолестеринемія IIa IIb або, комбінована гіперхолестеринемія, гіпертригліцеридемія, ішемічна хвороба серця (для попередження інфаркту міокарда, зменшення ризику раптової смерті, для уповільнення розвитку атеросклерозу), інсульти або проходять порушення кровообігу мозку.

Протипоказання

Симгал заборонений при непереносимості компонентів, хворобах печінки у гострій фазі, стійкому підвищенні рівня ферментів печінки з неясної причини, захворюваннях м'язів (міопатії). Симгал не показаний дітям.

З обережністю Симгал призначають пацієнтам з алкоголізмом, недостатністю функції нирок, епілепсією, після пересадки органів, а також людям з підвищеним або зниженим тонусом м'язів з нез'ясованої причини.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Симгал вагітним протипоказаний. Жінки, що приймають Симгал, повинні уникати зачаття. Якщо ж під час лікування вагітність настала, лікар повинен відмінити препарат і попередити жінку про можливу небезпеку для дитини.

Даних про виділення з грудним молоком симвастатину відсутні, тому при необхідності прийому цих ліків в період годування груддю треба враховувати, що є загроза розвитку небажаних реакцій та годування груддю не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

До початку лікування пацієнту призначають дієту з обмеженням холестерину, яка повинна дотримуватися весь курс лікування.

Симгал призначають внутрішньо 1 раз на добу (у вечірній час), запиваючи водою. Час прийому ліків не залежить від їжі.

Рекомендована доза – від 10 до 80 мг на добу.

Передозування

Ні в одному з відомих випадків передозування Симгалом (при максимальній прийнятій дозі 450 мг) специфічних ознак отруєння не було виявлено.

При значимому перевищенні дози рекомендується викликати блювання і прийняти сорбенти (наприклад, активоване вугілля).

При розвитку рабдоміолізу (руйнування м'язової тканини) і гострої недостатності нирок, що є рідкісними важкими побічними реакціями, потрібно негайно припинити прийом Симгала і призначити хворому сечогінний і натрію бікарбонат.

При необхідності застосовують гемодіаліз.

Побічні ефекти

При прийомі Симгала можливі розлади травлення (біль у животі, запор, здуття, нудота, рідкий стілець, панкреатит, порушення роботи печінки), нервові порушення (головний біль, безсоння, м'язові судоми, запаморочення, розпливчастість зору, відчуття "повзання мурашок" по шкірі, зміна смакових відчуттів), алергічні реакції, набряки, ревматичний біль у м'язах, васкуліт, зниження кількості тромбоцитів, лихоманка, артрит, чутливість до сонця, кропив'янка, почервоніння шкіри, задишка, шкірні висипання, облисіння, свербіж, судоми м'язів, слабкість, недокрів'я (анемія), серцебиття, ниркова недостатність, зниження потенції.

Умови і терміни зберігання

Препарат Симгал потрібно зберігати в фабричній упаковці при температурі від 10 до 25°С. Термін придатності – року. Батьки повинні забезпечити недоступність ліків для дітей.