Ністатинова належить до протигрибкових препаратів, призначених для зовнішнього застосування в дерматології. До складу входить активний компонент ністатин – це антибіотик полиеновой групи, активність якого виражається в дії на патогенні гриби. Зокрема на дріжджоподібні гриби роду Candida і на аспергілли.

Має протигрибкову, протиексудативну дію. Механізм дії препарату зумовлений порушенням проникності цитоплазматичної мембрани, що призводить до втрати вмісту клітини грибка і її загибелі.

Форма випуску, склад

Препарат Ністатинова виробляють у вигляді мазі жовтого або коричневого кольору, однорідної консистенції зі слабким специфічним запахом.

1 г мазі у своєму складі містить активний компонент: ністатин (100 000 ОД), а також додаткові речовини: макрогол, цетостеариловий ефір, поліетиленоксид-400, олія мінеральна, спирт цетостеариловий, вода очищена.

В картонній упаковці, по одній тубі 15 р.

Показання до застосування

Препарат Ністатинова застосовують і призначають для лікування захворювань, які були викликані грибками роду Candida (Candida albicans та ін), кандидозу шкіри, слизових оболонок: стоматит, попрілості, молочниця, мікози, викликані аспергиллами. Також мазь використовують в цілях профілактики кандидозів при лікуванні антибактеріальними засобами.

Протипоказання

Препарат Ністатинова протипоказаний до застосування дітям, при непереносимості компонентів, що входять до складу, при вірусних ураженнях шкіри, туберкульозі і стафілококової піодермії шкіри.

Період вагітності і грудного вигодовування

Препарат Ністатинова в період вагітності та під час годування груддю протипоказаний до застосування.

Спосіб застосування

Препарат Ністатинова призначений для зовнішнього застосування.

Мазь слід нанести тонким шаром на уражені ділянки шкіри. Стислість нанесення 1-2 рази на добу.

Тривалість лікування зазвичай становить близько двох тижнів (10-14 днів).

шаром на уражену поверхню шкіри 1-2 рази на добу протягом 7-10 днів.

При хронічному генералізованому і рецидивуючому кандидамікозі слід провести повторні курси лікування через 15-20 днів перерви.

При використанні препарату не можна допускати, щоб мазь потрапила в очі або на інші слизові оболонки.

Передозування

Випадків передозування препаратом Ністатинова виявлено не було. Для уникнення інтоксикації організму маззю варто дотримуватися рекомендованих доз.

Побічні реакції

Побічні реакції під час застосування препарату Ністатинова можуть проявлятися у вигляді алергічних реакцій: озноб, висипання, свербіж, пропасниця. До складу мазі входить спирт цетостеариловий, це може призвести до місцевих шкірних реакцій, як контактний дерматит.

Якщо застосування препарату викликало прояви негативних реакцій, зверніться до лікаря.

Умови зберігання

Для зберігання препарату Ністатинова слід дотримуватися таких нескладних умов: температура не більше +25°С, закрита упаковка, недоступність дітям.

Термін придатності становить 36 місяців від дати виробництва.

Відпустку препарату з аптек за рецептом лікаря.