Амиклон – лікарський препарат зовнішнього застосування для лікування дріжджів, пліснявих грибів, дерматофітів. Під час використання порушується ріст грибів, перешкоджаючи їхньому розмноженню.

Форма випуску, склад

Препарат Амиклон виробляють у вигляді крему білого кольору.

100 г крему містить основний компонент – клотримазол 1 грам.

Додатковими речовинами препарату є: вазелін медичний, персикове масло, вода очищена, нипагин, нипазол.

На виробництві крем випускають у тубах алюмінієвих по 10, 15 або 20 г, в одній картонній упаковці 1 туба.

Показання до застосування

Препарат Амиклон застосовують для лікування грибкових уражень шкіри і слизових оболонок, кандидомікозу, дерматомікозу, мікроспорії, міжпальцевий грибкової інфекції, кандидозного баланита, лускатого лишаю, эритразмы, мікози.

Протипоказання

Препарат Амиклон не використовують при високій чутливості до клотримазолу. Пацієнти, у яких підвищена ниркова недостатність, повинні контролювати функцію нирок.

Якщо використовувати препарат разом з іншими протигрибковими засобами, то дія клотримазолу може бути мінімізовано. Тому не слід застосовувати препарат одночасно з іншими медикаментами. Не можна допускати потрапляння крему в очі.

При появі подразнення слід припинити наносити Амиклон.

Даний препарат протипоказаний дітям до 12 років.

Період вагітності і грудного вигодовування

Вагітним не варто застосовувати крем, тільки за рекомендаціями лікаря, якщо немає великого ризику для плода.

Клотримазол проникає в грудне молоко, тому варто припинити грудне вигодовування і уникати контакту немовлят зі шкірою, на яку наносили крем.

Спосіб застосування

Крем Амиклон потрібно застосовувати зовнішньо, перед нанесенням промити і висушити уражені ділянки. Наносять крем тонким шаром і втирають, повторюють цю процедуру 2-3 рази на день. Приблизно тривалість лікування до 4 тижнів, залежно від тяжкості захворювання. Зазвичай зміни можуть з'явитися після першого тижня використання. Якщо поліпшень не спостерігається, тоді необхідно звернутися до лікаря.

Передозування

При випадковому проковтуванні вмісту, що може проявитися нудота, головний біль. Необхідно провести симптоматичну терапію, і обов'язково прийняти активоване вугілля.

Побічні реакції

Прийом препарату Амиклон, може викликати ряд побічних реакцій з боку:

імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив'янку.

органів зору: подразнення очей.

шкіри і сполучних тканин: ураження шкіри, лущення шкіри, свербіж, утворення кірки, відчуття печіння шкіри, порушення пігментації, еритема, висип, відчуття сухості шкіри, контактний дерматит, екзема.

Також може проявитися біль, подразнення в місці нанесення, загострення симптомів. В окремих випадках інфекція може загостритися.

Умови зберігання

Даний препарат потрібно зберігати в сухому місці, температура не повинна бути вище 25°C, категорично заборонено крем заморожувати. Потрібно зберігати в упаковці.

Термін придатності препарату 2 роки. Відпуск без рецепту.