Дактанол належить до групи протигрибкових, антибактеріальних лікарських препаратів, застосування якого сприяє порушенню синтезу ергостеролу клітинної мембрани і плазматичних мембран грибків. Препарат активний відносно дерматофітів, дріжджових і деяких інших грибів. Призводить до швидкого усунення свербежу, якими зазвичай супроводжуються грибкові інфекції. Також дія крему проявляється протимікробну активність до грампозитивних мікроорганізмів.

Перед тим як почати терапію препаратом в обов'язковому порядку порадьтеся з лікарем.

Форма випуску, склад

Препарат Дактанол виробляють у вигляді крему для зовнішнього застосування.

Основним компонентом у складі крему є міконазол нітрат 2 г (100 г препарату).

Пакують препарат в туби по 30 г у картонній пачці разом з інструкцією по застосуванню.

Показання до застосування

Показання до застосування препарату Дактанол є:

дерматимикозы, які були викликані грибками роду Candida, Epidermophyton, Trichophyton, Malassezia furfur (включаючи вторинне інфікування грампозитивними мікроорганізмами);

суперінфекції шкіри, змішані грибково-бактеріальні або грибкові інфекції;

оніхомікоз.

Протипоказання

Препарат Дактанол протипоказаний при гіперчутливості до компонентів, які входять до складу крему, при печінковій або нирковій недостатності. При порушеннях мікроциркуляції і цукровому діабеті даний лікарський засіб застосовують з особливою обережністю.

Період вагітності і грудного вигодовування

При місцевому використанні крем Дактанол не всмоктується в тканини і може застосовуватися під час вагітності і в період грудного вигодовування. Але все ж не варто застосовувати препарат без рекомендацій лікаря.

Спосіб застосування

Препарат Дактанол призначений для зовнішнього застосування.

Препарат наносять тонким шаром на уражені ділянки, злегка втираючи, повторюють цю процедуру, 2 рази на день (вранці і ввечері). Таку терапію продовжують до тих пір, поки симптоми повністю не зникнуть і протягом декількох днів після лікування, з метою попередження розвитку рецидивів.

Тривалість застосування становить від 2 до 6 тижнів.

Передозування

При випадковому потраплянні крему внутрішньо може виникнути нудота. Застосування препарату у високих дозах призводить до подразнення, паління і свербіння шкіри.

Побічні реакції

Застосування препарату Дактанол може викликати побічні ефекти у вигляді місцевих шкірних реакцій. Якщо використовувати крем протягом тривалого часу, можливо, розвиток діареї, у рідкісних випадках прояв алергічних реакцій. Зазвичай всі ці симптоми зникають після відміни препарату або припинення лікування.

При виявленні яких-небудь негативних і небажаних реакцій обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Умови зберігання

Даний препарат потрібно зберігати в сухому і темному місці, температура не повинна бути вище +25°C, заборонено заморожувати. Потрібно зберігати в упаковці.

Термін придатності цього препарату 5 років.

Придбати препарат в аптеці можна без рецепта.