Фармацевтичний препарат відноситься до групи протимікробних засобів, що застосовуються в дерматології і гінекології, для лікування мікозів, для місцевого застосування.

Основна активна речовина – флуконазол. Триазоловое похідне, селективний інгібітор синтезу стероловых становить в грибковій клітині. Высокоспецифичен щодо грибкових ферментів, які залежать від цитохрому Р-450.

Ефективний як при внутрішньовенному, так і при пероральному введенні. Впливає на опортуністичні мікози, включаючи викликані грибком роду кандіда», в тому числі його генералізовані форми у живих організмів, що страждають зниженим імунітетом.

Також активний відносно криптококків (у тому числі внутрішньочерепні форми), а також мікроспор, трихофитий, ендемічні мікози, як бластомикозы, інші види патологічних грибків.

Механізм дії полягає в здатності гальмувати в грибкових клітинах стероли. Як наслідок, клітинна мембрана руйнується, і клітина гине. Не впливає на аспергиллусы.

Склад і форма випуску

Основний активний компонент: флуконазол.

Продається у формі гелю, по 5 мг флуконазолу на 1 г гелю. Продається у флаконах об'ємом по 15 грам.

Допоміжні речовини: пропіленгліколь, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, динатрію едетат, макрогол, карбомер, діетиламін, вода очищена.

Свідчення

Даний лікарський препарат призначають для лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, та які викликані мікроорганізмами, чутливими до флуконазолу.

Зокрема, для лікування:

- кандидозних інфекцій шкіри, стоп, нігтів;

- системного кандидозу (кандидемії, гострого дисемінованого кандидозу, перитоніт) у пацієнтів, які не страждають нейтропенією;

- гострого криптококового менінгіту у дорослих;

- інших видів мікозів.

Також застосовується в якості профілактичної кандидозної інфекції у зв'язку з трансплантацією кісткового мозку, при лікуванні від раку – променевої терапії, хіміотерапії.

Також застосовують в якості підтримуючої терапії для попередження рецидиву криптококового захворювання у хворих на Снід.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Не застосовується одночасно з цизапридом.

У педіатрії застосовується з 5-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не застосовується у жінок та у період лактації.

Спосіб застосування та дози

Добова доза флуконазолу розраховується лікарем, виходячи з типу і тяжкості грибкової інфекції. Тривалість лікування триває до зникнення симптомів.

На уражену ділянку шкіри наносять гель тонким рівним шаром, захоплюючи також на 2 см і примикає до них область, і втирають до повного всмоктування 2 рази на добу (вранці і ввечері). Тривалість застосування становить 1 - 3 тижні залежно від збудника інфекції та місця її прояву. При деяких резистентних формах тривалість застосування може бути продовжено до 6 тижнів по рекомендації лікаря.

Корекцію дозування і тривалість лікування визначає лікар в індивідуальному порядку, у залежності від індивідуальних показників перебігу захворювання.

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не вказані в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Передозування

Передозування цим препаратом на даний момент не зафіксовано.

Теоретично передозування флуконазолом може викликати галюцинації та параноїдальна маячня.

Рекомендується симптоматичне лікування - промивання шлунка, прийом сорбентів, активний діурез, гемодіаліз.

Побічні ефекти

Препарат може зрідка викликати побічні реакції у формі:

- паління;

- сверблячки, дискомфорту в місці нанесення.

Можливі алергічні реакції у формі висипки, алергічної кропив'янки.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – 3 роки.

Температура зберігання не більше 25°С.