Аквапрополис – імуностимулюючу, загальнозміцнюючий засіб. Препарат має антиоксидантну, ранозагоювальну, анестезуючу, протизапальну, протимікробну дію.

Прополіс має сприятливий вплив на всі процеси в організмі, сповільнюючи старіння, захищаючи його від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища та усуваючи наслідки впливу радіації. Також сприяє нормалізації обмінних процесів в органах і тканинах, нормалізації роботи всіх систем організму, запобігання пухлинних процесів, усуненню неприємних відчуттів, застою і набряків в м'язах і тканинах.

Форма випуску, склад

Основними складовими речовинами препарату Аквапрополис є: прополіс і твін-80. Виробляють препарат у вигляді золотисто-жовтої рідини.

Упаковка: туби по 8 мл або 5 мл; флакони-крапельниці по 10 г або 1 р.

Показання до застосування

Аквапрополис застосовують в якості:

  • профілактичного і загальнозміцнюючий засіб для перорального прийому при різних захворюваннях і в післяопераційний період;

  • аерозольних інгаляцій при захворюваннях легень і верхніх дихальних шляхів;

  • розчин для полоскання при запаленні слизових оболонок ротової порожнини (ангіни, пародонтоз, стоматити, гінгівіти);

  • розчину для прийому всередину при внутрішніх запальних процесах;

  • крапель у вуха або ніс;

  • розчину для зовнішнього застосування при шкірних захворюваннях (подразнення, дерматити, садна, герпес, грибок, псоріаз, гнойова вугрі, гнійної діатез, опіки, тріщини, пролежні) або при геморої, запаленні статевих органів, ерозії шийки матки тріщинах заднього проходу.

Протипоказання

Аквапрополис протипоказаний для застосування в дитячому віці, при гіперчутливості та індивідуальній непереносимості продуктів бджільництва (мед, прополіс, пилок, бджолине маточне молочко).

Перед тим, як розпочати прийом бажано проконсультуватися з лікарем.

Період вагітності і грудного вигодовування

При вагітності та в період годування груддю застосування Аквапрополис протипоказано.

Спосіб застосування

Аквапрополис призначений як для зовнішнього, так і для внутренневого застосування.

Рекомендована доза по 0,1-0,2 мл (1-3 краплі) 1-2 рази на добу під час їжі. Перед тим як використовувати продукт його необхідно розвести в 200 мл охолодженої кип'яченої воді (не вище +40°C) або будь-якої іншої рідини (молоко, чай, сік, компот).Тривалість такого застосування становить один місяць.

В якості інгаляцій препарат застосовують 1-2 рази на день.

Для приготування розчину для полоскання необхідно 1-3 краплі Аквапрополиса розвести в половині склянки кип'яченої води кімнатної температури.

Якщо застосовувати для закапування в ніс або вуха слід в 1/2 - 1 чайної ложки кип'яченої води додати 1-2 краплі препарату. Закапувати по 3 - 4 краплі цього розчину в кожне вухо або носовий хід. Проводити процедуру 3 - 4 рази в день.

Для зовнішнього застосування препарат наносять на уражені місця 1 - 3 рази на день. У 1 столову ложку кип'яченої охолодженої води додають 1 - 3 краплі препарату. Приготовлений розчин можна зберігати 3 - 4 дні в прохолодному темному місці.

При геморої, запаленні статевих органів, ерозії шийки матки і тріщинах заднього проходу, розчин застосовують у вигляді зрошень, полоскань, промивань, також можна робити ватномарлевую пов'язку (тампон) залишаючи на 4 - 5 годин на ураженій ділянці.

Передозування

Про випадки передозування Аквапрополисом інформація відсутня.

Інтоксикація можлива тільки при значному перевищенні дозування, якщо дотримується рекомендованих доз зазначених в інструкції передозування не повинно бути.

Побічні реакції

Помірне споживання Аквапрополис, як правило, не викликає в організмі шкідливих побічних ефектів. Якщо під час застосування препарату виникли які-небудь побічні та небажані реакції слід негайно звернутися до лікаря.

Умови зберігання

Зберігати цей препарат необхідно при температурі не вище +25°C, у захищеному від ультрафіолету місці, також до місця зберігання не повинні мати доступ діти.

Строк придатності не більше 24 місяці від дати випуску.

Для придбання Аквапрополис в аптеці рецепт лікаря не потрібно.