Абисил – ранозагоювальний, антибактеріальний, протизапальний препарат місцевого застосування. Дія розчину проявляється протимікробну активність до грампозитивних, грамнегативних бактерій, включаючи антибіотикостійкість штаммамы. Сприяє загоєнню ранової поверхні м'яких тканин, покращує мікроциркуляцію, прискоренню процесу епітелізації. Також має протиексудативну та знеболюючою дією.

Форма випуску, склад

Препарат Абисил – це розчин для зовнішнього застосування, який виробляють у вигляді маслянистої густої рідини, зі специфічним запахом, від молочно-білого до жовтого кольору. В процесі зберігання можливе розшарування, при струшуванні зникає.

Основним компонентом у складі розчину є абисил (ялиці сибірської терпени) 20 г (в 100 г).

Додаткові компоненти: масло соняшнику до 100 р.

Пакують препарат у флакони–крапельниці по 15, 20 або 25 мл або флакони з темного скла по 5, 10, 15, 20, 30 і 50 мл у картонній пачці разом з інструкцією по застосуванню. У пачці один флакон.

Показання до застосування

У общехирургической практиці препарат Абисил застосовують для лікування гнійно-запальних захворювань м'яких тканин і шкіри (свищі, трофічні виразки і довгостроково незагойні гнійні посттравматичні і післяопераційні рани, пролежні, обмороження та опіки, флегмони та абсцеси, включаючи щелепно-лицьової області).

В оториноларингології розчин застосовують при:

 • отиті;

 • синуситі;

 • євстахіїті;

 • ринофарингите;

 • риніті;

 • тонзиліті;

 • ларингіті;

 • фарингіті;

 • станах після тонзилектомії.

 • У стоматології для лікування:

 • стоматитів;

 • альвеоліту;

 • гінгівіту;

 • пародонтозу;

 • ускладнень при протезуванні зубів.

У дерматології розчин застосовують при піодермії та бешихових запаленнях.

Протипоказання

Застосування розчину протипоказано при гіперчутливості до компонентів, які входять до складу препарату.

Період вагітності і грудного вигодовування

Немає інформації.

Спосіб застосування

Препарат Абисил призначений для зовнішнього застосування.

Гнійно-запальні захворювання м'яких тканин та шкіри: перед тим як застосовувати препарат, необхідно провести хірургічну обробку рани, після чого наноситься розчин рівномірним тонким шаром. Проводять таку процедуру 1-2 рази на добу. Тривалість терапії залежить від тяжкості та форми захворювання, зазвичай це 5-10 днів, при появі острівців епітелію, свіжих грануляцій або після повної епітелізації лікування розчином припиняють.

Запальні процеси щелепно-лицевої ділянки: розчин застосовують після розтину флегмон, абсцесів та їх хірургічної обробки, в післяопераційні рани і кишень вводяться тампони, попередньо просочені Абисилом. Маніпуляцію повторюють щодня протягом 5-7 днів.

Захворювання порожнини рота розчином 2-3 рази в день обробляють уражену поверхню слизової оболонки або використовують турунди, змочені розчином.

Отити: у зовнішній слуховий прохід вводиться тампон, попередньо змочений розчином.

Риніт, синусит: в кожний носовий хід закапують по 1-2 краплі 3-4 рази на добу).

Гайморити: після попередньої санації гайморових пазух вводиться препарат.

Тонзиліт та інші запальні хвороби горла: розчином 2-3 рази на добу обробляють слизисті оболонки.

Захворювання шкіри: розчин наносять тонким шаром на уражені ділянки 1-3 рази на добу. Тривалість терапії залежить від тяжкості захворювання і для кожного пацієнта індивідуально.

Передозування

Випадків передозування не описано.

Побічні реакції

Застосування препарату Абисил може викликати короткочасне печіння у місці нанесення розчину і алергічні реакції (особливо особам з гіперчутливістю до ефірним оліям). При виявленні яких-небудь негативних і небажаних реакцій обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Умови зберігання

Даний препарат потрібно зберігати в сухому і темному місці, температура не повинна бути вище +25°C. Потрібно зберігати в упаковці.

Термін придатності цього препарату 4 роки.

Придбати препарат в аптеці можна без рецепта.