Склад і форма випуску

Тетрациклін виготовляється в таблетках, капсулах і мазі для місцевого нанесення. Діючий компонент препарату – тетрацикліну гідрохлорид.

Свідчення

Тетрациклін використовують в терапії, викликаних чутливою до тетрацикліну мікрофлорою запально-інфекційних захворювань, таких як бронхіт, пневмонія, ангіна, емпієма плеври, холецистит, пієлонефрит, кишкова інфекція, ендометрит, ендокардит, сифіліс, простатит, бруцельоз, гонорея, гнійні інфекції м'яких тканин, рикетсіози, трахома, остеомієліт, блефарит, кон'юнктивіт, акне.

Крім цього, препарат використовується для попередження розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень.

Протипоказання

Тетрациклін не призначається хворим, у яких була виявлена підвищена чутливість до тетрацикліну гідрохлориду та споріднених до нього антибіотиків. Препарат не використовується в терапії грибкових інфекцій і його не призначають вагітним і годуючим.

З особливою обережністю слід поставитися до призначення препарату хворим, у яких виявлена ниркова недостатність, лейкопенія і є в анамнезі алергічні реакції.

У зв'язку з тим, що останнім часом широко поширені штами стійкі до тетрацикліну, препарат використовується дуже рідко.

Тетрациклін не використовується для лікування дітей молодше 8 років, так як його прийом може стати причиною необоротної зміни кольору зубної емалі.

При прийомі Тетрацикліну для профілактики гіповітамінозу хворі повинні приймати вітаміни груп До і Ст.

На час лікування Тетрацикліном хворий повинен відмовитися від вживання молочних продуктів, так як вони перешкоджають сорбції антибіотика.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з тим, що тетрацикліну гідрохлорид здатний проникати через плацентарний бар'єр і викликати гіпоплазію емалі, пригнічувати ріст кісток скелета плода і змінювати на тривалий час колір зубів і викликати розвиток жирової інфільтрації печінкової тканини використання Тетрацикліну у терапії жінок на стадії лактації та вагітності неможливо.

Спосіб застосування та дози

Тетрациклін приймають перорально по 250 або 500 мг через кожні 6 годин. Найвища добова доза для дорослих 4 р. Дітям, яким виповнилося 8 років, призначають препарат по 25 або 50 мг на кг маси тіла через кожні 6 годин.

При використанні препарату у вигляді мазі її накладають тонким шаром на уражену ділянку шкіри від 3 до 5 разів на добу. При необхідності можливе нанесення мазі під слабку пов'язку.

Передозування

При пероральному прийомі Тетрациклін у підвищених дозах у хворих спостерігається посилення побічних ефектів. При місцевому нанесенні препарату передозування неможливе.

Побічні ефекти

У деяких хворих при прийомі Тетрацикліну спостерігається розвиток нудоти, блювання, абдомінальні болі, анорексії, порушення стільця, сухості слизової оболонки рота, глосит, езофагіт, зміна кольору зубів і язика, підвищення активності печінкових ферментів, запаморочення, головних болів, анемії, фотосенсибілізації і алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Тетрациклін зберігають у прохолодному, захищеному від світла та дітей місці. Термін зберігання препарату – 3 роки.