Оксициклозоль – комбінований, протиалергічний, антибактеріальний, протизапальний препарат, дія якого, сприяє порушенню синтезу білка мікроорганізмів, пригніченню розвитку та росту різних грамнегативних і грампозитивних бактерій. Незважаючи на те, що препарат має безрецептурний відпуск і практично не викликає побічних ефектів перед початком застосування варто все ж проконсультуватися з лікарем.

Форма випуску, склад

Препарат Оксициклозоль виробляють у формі аерозоля, який представляє собою суспензію жовтого кольору. При розпиленні утворює в'язку маслянисту масу.

Діючими компонентами препарату є: окситетрациклін гідрохлорид 0,3 г, пентол 3 м, преднізон 0,1 г, пропелент до 70 р.

Упаковка: аерозольный балон 70 г у пачці з картону в комплекті з інструкцією по застосуванню.

Показання до застосування

Препарат Оксициклозоль призначають та застосовують для лікування інфікованих ран, глибоких і поверхневих опіків, розмір яких не більше 15-20 см2.

Протипоказання

Застосування аерозолю має ряд протипоказань, до яких відносяться: гіперчутливість, великі загоюються (гранулирующие) рани, мікози шкіри, наявність у рані мікроорганізмів, нечутливих до тетрациклінів, зокрема грибів. При наявності алергічних реакцій в анамнезі препарат застосовують з особливою обережністю.

Період вагітності і грудного вигодовування

Інформація відсутня. Якщо виникла необхідність застосування препарату вагітним жінкам або годуючим мамам необхідно звернутися до лікаря, який визначить можливість використання аерозолю, зіставляючи співвідношення користі і можливого ризику.

Спосіб застосування

Препарат Оксициклозоль призначений для місцевого застосування.

Перед застосуванням балон необхідно струсити. Натисканням на розпилювальну голівку препарат наносять на уражену ділянку шкіри. Аерозоль розпилюють протягом 1-3 секунд на відстані 20-30 см від ураженої поверхні.

В залежності від ступеня ураження препарат застосовують щодня або 2-3 рази на тиждень. Якщо є необхідність аерозоль частоту застосування збільшують від 2 до 5 разів у день.

При використанні не допускати попадання аерозолю в очі.

Передозування

Випадків передозування не зафіксовано. Якщо не перевищувати дозу, зазначену в інструкції по застосуванню передозування бути не може.

Побічні реакції

Препарат Оксициклозоль дуже добре переноситься організмом і практично не викликає побічних ефектів, можливі тільки вторинні інфекції резистентної флорою.

Якщо використання аерозолю викликало прояв зазначених вище або будь-яких інших небажаних реакцій слід відмінити препарат і порадитися з лікарем щодо подальшого застосування, скасування або заміни на інший препарат.

Умови зберігання

Зберігання препарату Оксициклозоль не вимагає яких-небудь особливих умов: температура не більше +25°C, недоступність дітям, місце зберігання без попадання вологи і прямих сонячних променів. Не заморожувати, не нагрівати, оберігати від падінь і ударів.

Строк придатності не більше 12 місяців. Для придбання препарату в аптеці не вимагається надання рецепта.