Склад і форма випуску

Банеоцин проводиться у вигляді мазі і порошку для зовнішнього нанесення. До складу препарату входить два антибактеріальних кошти – неоміцин і бацитрацин.

Свідчення

Банеоцин використовується для місцевого лікування і профілактики інфекційних уражень шкіри, що викликані чутливою до препарату патогенною флорою. Його використовують для лікування карбункул, фурункул, сикозу, псевдофурункулеза, пароніхії, гнійних гідраденітів і абсцесів після проведення хірургічного розтину їх.

Крім цього, препарат застосовують у терапії бактеріальних інфекційних уражень обмежених ділянок шкіри, таких як інфіковані тривало не загоюються варикозні виразки, контагіозне імпетиго, інфекції при опіках, вторинні інфекції при екземі, після проведення пластичних операцій і пересадки шкіри.

В якості допоміжного засобу Банеоцин використовується при терапії інфікованих ран.

Протипоказання

Банеоцин не призначається хворим з підвищеною чутливістю до неоміцину та бацитрацину або інших аминогликозидным антибіотиків. Його не використовують при важких ураженнях шкіри, так як висока ймовірність його резорбції з розвитком ототоксичного ефекту, що супроводжується втратою слуху.

У тих випадках, коли можливе виникнення неконтрольованої абсорбції препарату, Банеоцин не призначають хворим з нефрогенными екскреторними і кардиогенными порушеннями. Також препарат не використовують в терапії хворих з ураженням вестибулярного апарату та кохлеарної системи в анамнезі. Банеоцин не призначають для обробки зовнішнього слухового проходу при перфорації барабанної перетинки. Також заборонено нанесення препарату у формі мазі на область навколо очей.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Використання Банеоцину в терапії вагітних і годуючих можливо тільки за призначенням лікаря. При призначенні препарату слід пам'ятати про те, що неоміцин – це антибіотик аміноглікозидного ряду, а препарати цієї групи здатні вільно проникати через плацентарний бар'єр і в високих дозах викликати внутрішньоутробне зниження слуху плода.

Спосіб застосування та дози

Перед використанням Банеоцину рекомендується перевірити мікрофлору, що викликала захворювання на чутливість до неоміцину та бацитрацину. У терапії дорослих та дітей порошок Банеоцину рекомендується наносити на уражену ділянку від двох до чотирьох разів на добу. При використанні препарату у вигляді мазі його наносять на ушкоджену ділянку тіла від двох до трьох разів на добу. Найвища добова доза Банеоцину – 1 р.

Передозування

Використання Банеоцину в підвищених дозах значно збільшує ризик адсорбції компонентів препарату у кров, що може викликати нефро - або ототоксичні реакції.

Для усунення небажаної симптоматики пацієнту призначають симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При призначенні Банеоцину пацієнтам з підвищеною чутливістю до його компонентів у хворих можуть виникати різноманітні алергічні реакції, нейром'язова блокада, ураження вестибулярного апарату, нефротоксичні або ототоксичні реакції.

Умови і терміни зберігання

Банеоцин необхідно зберігати в місцях, які захищені від попадання вологи і прямих сонячних променів. Термін придатності – 2 роки.