Склад і форма випуску

Фенистил Пенцивир виготовляється у формі крему для зовнішнього нанесення. Активна речовина – пенцикловир.

Свідчення

Фенистил Пенцивир використовується в лікуванні загострень простого герпесу, висипання якого локалізуються на губах.

Протипоказання

Фенистил Пенцивир не призначається пацієнтам з підвищеною чутливістю до пенцикловиру і фамцикловиру, а також будь-якого з неактивних інгредієнтів, що входять до складу препарату. Його не призначають дітям молодше 12 років і з обережністю використовують у терапії годуючих та вагітних.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Використання Фенистил Пенцивира в терапії годуючих та вагітних можливо тільки в крайньому випадку, якщо очікувана користь значно переважає потенційний шкоду для дитини і плоду.

Спосіб застосування та дози

Нанесення Фенистил Пенцивира слід проводити якомога раніше, при перших ознаках інфекції. Якщо при розвитку первинних проявів захворювання не було можливості скористатися лікарським засобом, то нанесення препарату дозволить отримати позитивний ефект у лікуванні навіть при його використанні на стадії висипань.

Перед початком лікування Фенистил Пенцивиром рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Нанесення препарату здійснюється тільки на уражені ділянки. Не рекомендується наносити лікарський засіб безпосередньо на слизову рота, носа, очей або статевих органів.

Крем Фенистил Пенцивир призначений для зовнішнього нанесення. Дорослим, а також дітям, яким виповнилося 12 років, незначна кількість засобу необхідно наносити на уражену ділянку через кожні дві години, але не більше 8 разів на день. Засіб можна наносити пальцем, ватною паличкою або одноразовим аплікатором. При нанесенні крему пальцем, руки необхідно ретельно вимити, також вимити руки після використання засобу. Тривалість лікування – чотири дні.

При використанні креми з тонуючим ефектом препарат частково усуває висипання і робить їх практично непомітними для оточуючих.

Для попередження поширення інфекції необхідно уникати поцілунків, пошкодження бульбашок і спільного використання предметів особистої гігієни і посуду.

Передозування

У зв'язку з тим, що Фенистил Пенцивир призначений для місцевого нанесення і володіє низькою абсорбцією, при його використанні не спостерігається розвитку клінічно значущих симптомів отруєння.

При випадковому прийомі мазі всередину хворому слід промити шлунок і забезпечити прийом активованого вугілля.

Побічні ефекти

У рідкісних випадках при місцевому нанесенні Феністилу Пенцивира у хворих спостерігається в місцях нанесення мазі печіння, свербіж, розвиток фоточутливості, набряки, контактний дерматит і роздратування.

Умови і терміни зберігання

Фенистил Пенцивир повинен зберігатися в прохолодному та недоступному для дітей місці, яке захищене від проникнення світла. Тривалість зберігання – 3 роки.