Препарат Акортин використовується як протизапальний і протиалергічний засіб у медицині для лікування дерматитів, екземи, псоріазу.

Форма випуску, склад

Мазь або крем для зовнішнього застосування, що запаковується в тубу, по 15 г у кожну, при цьому туба упакована в картонну пачку, по 1 тубі в кожну.

У складі знаходяться такі компоненти: на кремовій основі гідрокортизон ацетат 1%.

Показання до застосування

Дане медикаментозне засіб використовується при анальному свербінні, укусах комах, псоріазі, свербінні статевих органів, себорейному дерматиті, контакті з отруйними рослинами, екземі, а також при алергії на косметику, мило, прикраси, детергенти.

Протипоказання

Не рекомендується застосовувати хворим, у яких є грибкові ураження шкірних ділянок, гінекологічні інфекції, бактеріальні ураження шкірних ділянок, а також не можна використовувати дітям у віці до 2 років і при підвищеній гіперчутливості, щоб уникнути прояви алергічних реакцій організму на інгредієнти, що входять до складу ліків.

Період вагітності і грудного вигодовування

Лікарський засіб застосовується у період вагітності та при годуванні груддю тільки за суворими вказівок лікуючого спеціаліста, так як при самолікуванні можуть виникнути ризики для матері і майбутнього малюка. Дотримуйтесь інструкцій в даному випадку!

Спосіб застосування

Для того, щоб правильно використовувати дане медикаментозне засіб, необхідно знати дозування, щоб не застосовувати в більшій мірі уникнути виникнення побічних та інших негативних реакцій.

Типова доза, яка призначається хворим пацієнтам така: нанести мазь зовнішньо, при цьому шар при нанесенні повинен бути тонким і нанесений на уражену ділянку, бажано застосовувати засіб не більше, ніж 1-4 рази на добу. Період лікування для кожного хворого визначається в індивідуальному порядку.

Передозування

Не слід перевищувати рекомендовану дозу, але якщо вже так вийшло, що Ви перевищили її, то при використанні в більшій мірі даного лікарського засобу, у пацієнтів спостерігається посилення побічних ефектів,

Побічні реакції

При застосуванні даного препарату у хворого пацієнта виникають такі побічні ефекти організму на компоненти, які входять до складу, а саме можуть виникнути алергічні реакції – нудота, блювання, головний біль, висипання на шкірних ділянках, шкірний свербіж, кропив'янка, почервоніння шкіри, запаморочення; також проявляється розвиток вторинної інфекції. Зверніться до свого лікаря, якщо Ви помітили ці реакції, щоб уникнути подальших негативних реакцій.

Умови зберігання

Використовувати при зберіганні даного медикаментозного засобу такі стандартні умови: сухе і дуже темне, без доступу для дітей місце, температура якого не повинна бути більше, ніж +20 °C, щоб препарат не зіпсувався раніше, ніж закінчиться період використання.

При пред'явленні рецепту від лікуючого спеціаліста по даному захворюванню фармацевт може відпустити Вам лікарський засіб.

Період придатності вказаний на кожній упаковці ліків та триває протягом 24 місяців від дати випуску з виробництва.