Склад і форма випуску

Препарат складається в основному з основної діючої речовини - флуоцинолона ацетонида. Випускається у формі гелю і мазі, фасованим у туби з алюмінію, по 15 грам.

Свідчення

Показаний при місцевому лікуванні гострих дерматитів, мають інфекційну природу, в супроводі сверблячки та гіперкератозу. Ефективний при атопічному та себорейному дерматиті, плоскому і рожевому позбавляє контактної екземі, псоріазі, у тому числі їх тяжких форм.

Основна активна речовина препарату відноситься до групи синтетичних глюкокортикостероїдів. Добре абсорбується шкірою, проникаючи в кров. Має протизапальну дію завдяки здатності пригнічувати лейкотрієни і простагландини, блокувати арахідонову кислоту, знижувати активність фосфоліпази А2, зменшувати набряки завдяки прямому судинозвужувальній дії, а також здатний зменшувати явище проліферації. Знижує місцеву реакції гіперчутливості, за рахунок проявляється протиалергічну дію.

Протипоказання

Не застосовують при будь-яких інфекціях – вірусних, бактеріальних, грибкових, або підозрі на них.

Не призначають при алергії на один із входять до складу компонентів. Не призначають дітям віком до дворічного віку, а також дітей одразу після імунізації.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Забороняється застосовувати в перші 3 місяці вагітності, оскільки він має тератогенну дію на плід. У наступних триместрах – припустиме його застосування лише на маленьких ділянках шкіри і на дуже короткий період часу, за суворими життєвими показаннями.

Спосіб застосування та дози

Нанести на уражену ділянку тонким шаром. Не покривається пов'язкою (крім застосування при лікуванні псоріазу). У цьому випадку пов'язку слід регулярно міняти не рідше 1 рази в день.

Тривалість лікування не перевищує 2 тижнів, при цьому не слід використовувати більше 2 туб мазі (гелю), що у сумарній дозі становить 30 грам.

Дітям старше 2 років застосовують лише за суворими показаннями і на невеликих ділянках шкіри. Виключається нанесення даного фармпрепарату на шкіру обличчя дітей.

Передозування

При нанесенні великих доз препарату на великих за площею поверхнях і протягом тривалого часу, може піднятися тиск, з'явитися набряклість, підвищитися цукор в крові, знизитися імунітет. У важких випадках може проявитися синдром Кушинга.

Слід негайно відмінити застосування препарату, провести симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Побічні ефекти виражаються у вигляді виникнення вугрів може стоншена або иссушиться шкіра, можуть з'явитися стрії, змінитися пігментація або навіть гіперпігментація. Ймовірно поява периорального дерматиту, вторинних інфекцій (фурункульозу), можуть випасти волосся або, навпаки, початися їх надмірний ріст.

Накладення пов'язки поверх нанесеного препарату посилить абсорбцію, як наслідок, збільшить активність проникнення препарату в системний кровотік, посилить інтенсивність побічних ефектів, наслідком чого може бути прояв симптомів передозування – з'явитися підвищення тиску, набряки, може знизитися імунітет. Якщо препарат нанесений на шкіру повік, це може призвести до розвитку катаракти або глаукоми.

Навіть короткочасне застосування на шкірі паху може призвести до виникнення телеангіектазії, периорального дерматиту.

Умови і терміни зберігання

Зберігають до 3 років при температурі до 25°С.