Склад і форма випуску

Бепантен Плюс проводиться у вигляді крему для зовнішнього нанесення. Препарат виготовлений на основі декспантенолу та хлоргексидину гідрохлориду.

Свідчення

Бепантен Плюс застосовується для терапії незначних ран, які схильні до інфікування, таких як подряпини, садна, розчухування, опіки першого ступеня і порізи. Крім цього, препарат використовується для терапії інфікованих поверхневих пошкоджень шкіри, обробки і лікування тріщин сосків, які утворюються в процесі грудного вигодовування. Також лікарський засіб використовують для максимально швидкого загоєння хронічних ран: трофічних виразок, пролежнів, операційних ран і попрілостей у дітей.

Протипоказання

Бепантен Плюс не призначається при гіперчутливості до компонентів, його не рекомендується використовувати для лікування ушкоджень барабанної перетинки. Він не застосовується для лікування глибоких і забруднених і гнійних ран.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Бепантен Плюс може використовуватися для лікування ран вагітними та жінкам, але тільки при нанесенні його на невеликі ділянки шкіри.

При використанні препарату для обробки сосків, його змивають перед годуванням теплою водою з дитячим милом.

Спосіб застосування та дози

При догляді за новонародженими Бепантен Плюс рекомендується наносити на суху чисту шкіру під час кожної зміни підгузників або пелюшок. При лікуванні тріщин і роздратування сосків під час лактації препарат наносять на сосок грудей, після кожного годування.

У разі використання препарату для лікування дефектів слизової оболонки шийки матки або тріщин анального проходу його рекомендується наносити на пошкоджені ділянки слизової 1 або 2 рази в день.

Для лікування уражених шкірних покривів або ран, засіб наносять тонким шаром один або два рази в день.

Тривалість лікування визначає лікар, виходячи з характеру та розмірів пошкодження.

Передозування

Бепантен Плюс – безпечний препарат, який навіть у великих дозах нетоксичний і добре переноситься хворими. Випадків виникнення передозування після використання Бепантена Плюс до сьогоднішнього дня не було зареєстровано. Однак у медицині є опис випадків інтоксикації хлоргексидином, що супроводжується підвищенням рівня амінотрансферази.

При попаданні внутрішньо препарат практично не адсорбується з шлунково-кишкового тракту, у зв'язку з чим імовірність розвитку токсичних уражень зведена до мінімуму.

Побічні ефекти

При використанні Бепантена Плюс можливий розвиток різних алергічних реакцій, таких як контактні і алергічні дерматити, свербіж шкіри, екзема, кропивниця та еритема. При виникненні алергічних реакцій рекомендується відмовитися від використання препарату та замінити його будь-яким іншим лікарським засобом, що володіє подібною дією.

Умови і терміни зберігання

Бепантен Плюс зберігають при температурі близько 25 °C, в місцях недоступних для дітей. Термін придатності препарату 3 роки.