Лікарський засіб виробляється для надання бактерицидної і антибактеріального, антисептичної дії на чутливі мікроорганізми.

Форма випуску, склад

Водний розчин (характерного запаху, темно-синього кольору прозора рідина) для зовнішнього застосування, який закупорений у скляні флакони по 10 мл кожен, флакони ж упаковані в картонну коробку, по 1 флакону в кожну пачку.

Склад ліки: 10 г повідон-йоду, натрію гідрофосфат, гліцерин, натрію гідроксид, кислота лимонна, очищена вода.

Показання до застосування

Лікарський засіб вживається при гнійних хірургічних захворюваннях, хронічному тонзиліті, трофічних виразках, хімічних опіках, гнійному отиті, варикозних виразках, термічних опіках.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування є: бронхіальна астма, інфекційний мононуклеоз, печінкова недостатність, анемія, підвищена гіперчутливість до складу, а саме – до складових, які у хворого пацієнта можуть викликати алергічні реакції або інші негативні реакції організму на препарат.

Період вагітності і грудного вигодовування

Мамам і вагітним рекомендується звернутися до лікаря за консультацією фронті тим, як почати вживання медикаментів, так як можливі ризики для малюка або ж здоров'я матусі. Якщо використання препарату є безпечним для Вашого здоров'я і здоров'я Вашої дитини, тоді прийом можливий.

Спосіб застосування

Для кожного медикаментозного засобу є певна дозування, яку призначає лікуючий фахівець після визначення діагнозу хворого пацієнта, тому перед застосуванням рекомендується піти до лікаря за порадою і вказівками з приводу прийому лікарського засобу.

Типова доза для даного препарату така: наносити ліки необхідно місцево, пацієнт робить 4-5 промивань, а проміжок між ними повинен становити 2-3 дні, щоб не перевищити дозування та запобігти виникненню побічних ефектів. Період лікування у кожного пацієнта різний і визначається лікарем хворому в індивідуальному порядку.

Передозування

Якщо хворий пацієнт перевищив дозування, яку йому приписав лікуючий фахівець, то у хворого спостерігається прояв алергічних реакцій організму, а також виникає посилення побічних реакцій на компоненти, які входять в склад.

Побічні реакції

До негативних, а саме – побічних ефектів, які проявляються у хворого пацієнта, відносяться такі реакції: нудота, блювання, головний біль, запаморочення, тромбоцитопенія, лейкопенія, гіперемія, алергічні реакції – почервоніння шкірних ділянок, шкірний свербіж, висипання шкіри; агранулоцитоз, імунопатологічні реакції.

Умови зберігання

Медикамент зберігається при температурі не більше ніж +20 °C, при цьому місце, де зберігається препарат, має бути дуже сухим і темним, і недоступним для дітей, щоб уникнути негативних результатів.

Відпускається В аптеках дане ліки без пред'явлення рецепта від лікаря.

Термін придатності медикаментозного засобу триває протягом 36 місяців з тієї дати виробництва, яка є на кожній упаковці ліків.