Даний лікарський препарат, який відноситься до групи асептичних та дезінфікуючих засобів.

Декаметоксин, який є діючою речовиною даного препарату, що володіє широким спектром антимікробної дії. Він активний щодо грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина препарату – декаметоксин. Випускається у формі розчину, який використовується для зовнішнього застосування. Містить також допоміжний компонент – етанол (40%).

Випускається розлитим у флакони в обсязі 25 мілілітрів, де 1 мілілітр містить 0,001 грама декаметоксина в перерахунку на суху речовину.

Свідчення

Препарат застосовують для лікування і профілактики грибкових уражень шкіри:

- епідермофітії;

- трихофітії;

- микотической екземи;

- кандидозу.

Ефективний в лікуванні кандидозних уражень шкіри, слизової оболонки ротової порожнини та зіву, гнійничкових захворювань шкіри, спричинених стійкими до антибіотиків кокковыми бактеріями, виразково-некротичний гінгівіт.

Препарат має бактерицидну дію на стафілококи, стрептококи, дифтерійну паличку, синьогнійну паличку, капсульні бактерії та фунгіцидну дію на дріжджі, дріжджоподібні гриби, аспергілли, збудники епідермофітії, трихофітії, мікроспорії, эритразмы, цвілеві гриби.

Декаметоксин також володіє властивістю підвищувати чутливість бактерій до антибіотиків.

Бактеріостатичні (фунгістатичні) концентрації препарату близькі до його фунгіцидною (бактерицидну) концентрацій.

Протипоказання

Даний препарат заборонено застосовувати у випадку, якщо організм пацієнта реагує проявами алергії при прийомі основної діючої речовини – декаметоксина або входить в його склад етанолу.

Не слід допускати попадання препарату на слизові оболонки очей. При випадковому потраплянні слід змити препарат великою кількістю проточної води.

Декаметоксин відноситься до катіонним поверхнево-активним речовинам. З цієї причини він несумісний з милом або іншими аніонними речовинами (натрію лаурилсульфатом, сапонінами), тому слід ретельно змити мило перед нанесенням препарату на шкіру.

Слід звертати увагу на те, що декаметоксин, що входить до складу препарату, має властивість підвищувати антибиотикорезистентность (стійкість) мікроорганізмів до антибіотиків.

Застосування в педіатрії не вивчалося.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Немає даних про повну безпеку застосування у вагітних жінок, оскільки на цій групі пацієнтів клінічні випробування не проводяться.

Не рекомендується протирати соски в період грудного годування.

Спосіб застосування та дози

Для усунення гострих проявів захворювання слід змастити Антифунгином уражені ділянки шкіри 2-3 рази на день, аж до зникнення клінічних симптомів захворювання протягом 14-20 днів. Після закінчення курсу лікування і одужання слід продовжувати змащувати шкіру 1-2 рази на день ще протягом трьох-п'яти тижнів.

Гнійничкові захворювання шкіри, викликані кокової групою мікроорганізмів, у тому числі фолікуліт та сикоз в області обличчя, змащують 2-3 рази на день, аж до повного одужання.

Для попередження розвитку рецидивів захворювання важливо продовжувати змащувати шкіру в місці прояви симптомів ще 1-2 рази в день протягом 1-1,5 місяців.

Підігрівання препарату до 37-38 °С перед застосуванням значно посилює його антимікробні властивості.

При запальних явищах або при підвищеній чутливості до препарату, випадках реакції подразнення шкіри, дане ліки слід розвести дистильованою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2.

Передозування

Випадки передозувань на даний момент не зустрічалися і не описані в медичній літературі. Причиною може бути те, що у даного препарату відсутня системна абсорбція, оскільки він не потрапляє в системний кровотік при зовнішньому застосуванні.

При випадковому проковтуванні слід промити шлунок, викликати блювання, прийняти сорбенти, провести симптоматичне лікування.

Специфічний антидот невідомий.

Побічні ефекти

Зазвичай застосування даного лікарського засобу добре переноситься пацієнтами. Однак, в окремих випадках, у осіб, що володіють підвищеною чутливістю шкіри до препарату, можуть виникнути висипання на її поверхні, які, однак, швидко зникають після закінчення лікування.

Також можливе виникнення алергічних реакцій – шкірного свербежу, печіння, сухості, почервоніння.

Умови і терміни зберігання

Зберігається до 2 років при температурі не вище 25°С.