Даний лікарський препарат належить до антисептичних фармацевтичних засобів, застосовуваних зовнішньо.

Зазначений препарат зроблений на основі гіпохлориту натрію, або хлорноватистокислого натрію – речовини, в народі званого «лабарраковой» або «жавелевой» водою. Даний компонент, згідно з оцінкою міжнародних експертів, відноситься до числа 100 найбільш важливих хімічних сполук.

Має ранозагоювальну дію, оскільки є бактерицидну, антисептичну і дезинфікуючу засобом з широким спектром дії. Зокрема, грибки і ентерококи гинуть після 30-секундного впливу препарату.

Справляє могутній антисептичний ефект, впливаючи на переважну кількість хвороботворних мікроорганізмів, в числі яких – дифтерійна, кишкова і синьо-гнійна паличка, віруси, грибки (включаючи candida), протея, стафілокок.

Може застосовуватися як знезаражуючого речовини для води, стерилізуючого речовини в застосуванні в медицині.

Склад і форма випуску

Основна активна речовина: гіпохлорит натрію.

Допоміжні компоненти: вода очищена.

Випускається у формі р-ра для зовнішнього застосування, розлитим у флакони об'ємом 50 мл.

Концентрація речовини в даному препараті становить від 1,8 до 2,4 г натрію гіпохлориту на 1 літр води.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується в якості антисептика. Зокрема:

- в акушерстві та гінекології - для лікування кольпітів бактеріальної, вірусної та трихомонадної природи, бартолинитов;

- в хірургії - для обробки гнійних ран, після операційних та бактеріально уражених ран, трофічних виразок, опіків;

- в отоларингології - для лікування гайморитів, тонзилітів, фарингітів, хронічних отитів, ангін, фурункульозу та гнійних атером;

- у стоматології - для лікування пародонтиту, пульпіту.

Доцільним є також застосування даного препарату при виникненні реакції гіперчутливості при лікуванні антибіотиками, а також інфекціях, які спричинені мікроорганізмами, стійкими до застосування антибіотиків.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат неприпустимо застосовувати при лікуванні вагітних жінок.

Якщо є необхідність застосування даного лікарського засобу в період, коли жінка здійснює грудне годування, то лактацію слід тимчасово припинити.

Спосіб застосування та дози

Найбільшу ефективність як антимікробного засобу препарат проявляє, якщо його застосовують для безпосередньої обробки ран, порожнин, м'яких тканин, також застосовуючи подальше тампонування. При цьому тампон в обов'язковому порядку міняють щодня.

Препарат також застосовують у формі аплікацій (витримуючи на ураженій поверхні протягом від 5 до 15 хвилин, по 3-4 рази на добу), зрошення операційного поля.

Також може застосовуватися в якості вушних крапель – в цьому випадку закапують по 1 - 2 краплі 3 - 4 рази в день.

Для дезінфекції виробів медичного призначення слід занурити їх у розчин препарату на півгодини, а потім промити чистою водою.

Передозування

Випадки передозування на даний момент не описані й малоймовірні, оскільки препарат не надходить у системний кровотік і не є токсичним.

При випадковому прийомі внутрішньо в значних кількостях слід застосувати симптоматичне лікування – промити шлунок, прийняти ентеросорбенти.

Побічні ефекти

На даний момент не зафіксовано побічної дії при зовнішньому і внутрішньопорожнинний застосуванні даного лікарського засобу.

Теоретично, при реакціях гіперчутливості, застосування даного лікарського засобу може викликати побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій:

- свербежу;

- висипу;

- алергічної кропив'янки.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 1 року від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Температура зберігання – не вище не нижче 4 та не вище 6°С.

Не слід зберігати препарат поряд з харчовими продуктами та в місці, яке піддається безпосередньому впливу сонячних променів.