Надоксин це препарат для місцевого застосування, який призначений для лікування акне.

Препарат має бактерицидну та антимікробну дію, пригнічує розмноження бактерій і мікробів і призводить до їх загибелі.

Перед початком застосування обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Склад і форма випуску

Препарат Надоксин виробляють у вигляді однорідного крему, який може бути як білий, так і майже білий.

Основним компонентом у складі є надифлоксацин 10 мг в 1 г крему.

Додатковими компонентами позначені: масло мінеральне, альфа-токоферол-спирт цетостеариловий, пропіленгліколь, діетаноламін, цетомакрогол 1000, динатрію едетат, натрію гідроксид, вода очищена.

У пачку з картону упакована 1 туба 10г, разом з інструкцією по застосуванню.

Свідчення

Препарат Надоксин застосовують для лікування вугрової висипки (звичайні вугри) і фолікулітів, в тому числі поверхневого, звичайного сикозу. Також Надоксин крем показаний при інфекційно-запальних дерматологічних патологіях, середньому отиті і фурункулах.

Можливе застосування при гонорейному простатиті в якості додаткової симптоматичної терапії, також в дерматології крем використовують для лікування різних шкірних інфекційних захворювань, викликаних чутливими до надифлоксацину бактеріями.

Протипоказання

Препарат Надоксин не можна застосовувати при підвищеній чутливості відповідно компонентів, що входять до складу препарату і у віці молодше 14 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Надоксин протипоказаний до застосування в період вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Перед тим, як застосовувати препарат Надоксин, необхідно переконається, що уражену ділянку шкіри є чистим, тобто перед нанесенням необхідно вмитися чистою водою. Після чого нанести крем на необхідні ділянки шкіри тонким шаром, цю процедуру слід виконувати 2 рази на добу.

Зазвичай, тривалість терапії 7-10 днів, але якщо є необхідність продовжити лікування, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Якщо через 5 днів після початку терапії, позитивний терапевтичний ефект не настає, слід припинити застосування крему і звернеться до лікаря щодо подальшого застосування чи зміни препарату.

Препарат призначений тільки для зовнішнього застосування, у випадку потрапляння крему в очі, необхідно відразу ж промити чистою проточною водою. Попадання на слизові оболонки допускати не можна.

Перед тим як почати лікування, як правило, слід зробити пробне нанесення, що б дослідити чутливість шкіри на надифлоксацин.

Передозування

Передозування препаратом Надоксин малоймовірна, але все-таки дії препарату можуть призвести до посилення побічних ефектів. В цьому випадку необхідно застосувати симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату Надоксин можливо прояв таких побічних ефектів: алергічні реакції, болючість, контактний дерматит, почервоніння шкіри, свербіж, папульозний висип, підвищення жирності або сухість шкіри в місці застосування крему. Як правило, всі ці негативні реакції можуть виникнути в перші дні застосування і поступово проходять. У разі якщо протягом декількох днів побічні ефекти не проходять або ж навпаки посилюються, препарат слід відмінити.

Також можливий прояв системних реакцій у вигляді надмірного потовиділення або відчуття припливів крові до обличчя.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Надоксин необхідно при температурі, яка не перевищує + 25°С, поза полем зору дітей.

Термін придатності препарату становить 24 місяці.

Відпуск з аптек провадиться без надання рецепта лікаря.