Склад і форма випуску

Еритроміцин виготовляється у вигляді таблеток, очної мазі, мазі для зовнішнього застосування і лиофилизата для приготування розчину для внутрішньовенних ін'єкцій. Основний діючий компонент препарату – еритроміцин.

Свідчення

Еритроміцин призначають при лікуванні інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів, простатиту, дифтерії, скарлатини, лістеріозу, амебної дизентерії, сифілісу, гонореї, холециститу. Крім цього, препарат застосовується в терапії інфекцій шкіри і м'яких тканин, таких як трофічні виразки, опіки, фурункульоз, гнійничкові ураження шкіри, інфіковані рани. Його використовують у лікуванні інфекційних уражень слизових оболонок, очей і захворювань сечостатевих шляхів, спричинені Chlamydia trachomatis. Також Еритроміцин використовують для профілактики інфекційних ускладнень при проведенні діагностичних та лікувальних маніпуляцій.

Протипоказання

Еритроміцин не призначається в період лактації, хворим страждаючим зниженням слуху та непереносимості еритроміцину. Заборонено спільне призначення Еритроміцину з астемізолом і терфенадином.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

При місцевому нанесенні Еритроміцин не чинить негативного впливу на розвиток плоду, так як при такому способі використання він проникає в кровотік у низьких концентраціях. У таблетованій формі препарат не призначається вагітним, так як еритроміцин проникає крізь гемоплацентарный бар'єр. Однак не проводилося вивчення його дії на розвиток плода, тому його призначення жінкам у цьому періоді проводиться вкрай рідко.

При призначенні Еритроміцин годують, пацієнтку попереджають про те, що вона повинна відмовитися від лактації.

Спосіб застосування та дози

Еритроміцин Таблетки призначені для прийому всередину. Добова доросла доза варіюється від 1 до 2 г, разова – від 0,25 до 0,50 р. При неефективності використання препарату у стартовій дозі вона може бути збільшена до 4 грамів. Часовий проміжок між прийомами препарату становить 6 годин. Діти від 4 місяців і 18 років отримують препарат з урахуванням тяжкості захворювання, маси тіла пацієнта. Дитяча добова доза може варіюватися від 0,03 до 0,05 г на кг маси тіла хворого разделанных на 4 прийоми. У разі необхідності добова доза може бути подвоєна.

Мазь для зовнішнього застосування наносять на ушкоджені ділянки тіла кілька разів в день. При використанні препарату у вигляді очної мазі, засіб закладають за нижню повіку, при цьому кратність прийому та дозу визначає лікар.

Передозування

При прийомі Еритроміцину в дозах, що перевищують терапевтичні, у хворого може спостерігатися посилення побічних ефектів. Лікування полягає у промиванні шлунка, призначення ентеросорбентів та коректного симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Побічні ефекти при лікуванні Еритроміцином розвиваються дуже рідко, у деяких хворих прийом препарату може викликати нудоту, блювоту, порушення стільця і розвиток різних алергічних реакцій. При використанні препарату у вигляді мазі можливе виникнення свербежу, печіння і висипань в області нанесення.

Умови і терміни зберігання

Еритроміцин повинен зберігатися не доступних для дітей місцях, які захищені від проникнення вологи і сонячного світла. Термін придатності – 3 роки.