Изоконазола нітрат є ефективним засобом проти дріжджів, дерматофітів, а також дріжджоподібних і цвілевих грибів.

Застосовується в терапії місцевого лікування піхвових мікозів і не вимагає наявності змісту изоконазола в плазмі. При введенні препарат у піхву формується його депонована форма, при цьому частина активної речовини розчиняється у вагінальному секреті, після чого проникає в епітелій піхви. В епітеліальному секреті протягом декількох днів підтримується необхідна концентрація протигрибкового засобу, помітно перевищує певну in vivo мінімальну концентрацію і надає бактерицидну і інгібуючий вплив.

Склад і форма випуску

Виробляється у вигляді вагінальних супозиторіїв. Кожна супозиторія, що містять по 600 мг изоконазола нітрату

Реалізується в пластикових контейнерах по 1 вагінального супозиторію і 2 напалечника.

Свідчення

Застосовується для усунення дріжджів, дерматофітів, дріжджоподібних та пліснявих грибів.

Протипоказання

Даний препарат не має протипоказань, за винятком підвищеної чутливості до його інгредієнтів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Під час вивчення изоконазола у нього не було виявлено тератогенної дії. У зв'язку з незначною абсорбцією, що становить менше 10% застосованої дози, а також нетривалості лікувального курсу, можна практично повністю виключити шкоду для дитини від проникнення изоконазола нітрату в материнське молоко.

Спосіб застосування та дози

Супозиторій призначений для глибокого внутрішньопіхвового введення. Маніпуляцію зручніше всього проводити в положенні лежачи на спині.

Маніпуляція проводиться у вечірній час за допомогою напалечникив, які є в комплекті. Під час менструації не рекомендується проводити лікування. Тривалість курсу лікування – 1 день.

Незважаючи на те, що введення супозиторіїв здійснюється за допомогою напалечников, перед і після виконання маніпуляції рекомендується ретельно вимити руки з милом. Перед введенням препарату не рекомендується проводити спринцювання піхви протягом семи днів, також не слід використовувати дану процедуру протягом семи днів після введення препарату.

Після використання супозиторіїв протягом не рекомендується вступати в статеві зв'язки.

Передозування

Клінічне вивчення изоконазола довело, що він не чинить токсичного впливу, завдяки чому при його використанні можливий розвиток гострого отруєння.

Для підвищення терапевтичного ефекту від застосування изоконазола і лікування зовнішніх статевих органів, введення супозиторий рекомендується поєднувати з використанням крему Травогена.

Побічні ефекти

Після використання препарату у деяких хворих відзначається розвитку місцевого подразнення, свербежу, гіперемії і печіння. Після припинення лікування небажані симптоми швидко проходять.

Умови і терміни зберігання

Гіно-Травоген слід зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі навколишнього середовища не вище 30 градусів. Супозиторії під час зберігання заборонено заморожувати. Тривалість зберігання засоби – 5 років.