Склад і форма випуску

Діюча речовина – левоноргестрел (13,5 mg).

Джайдес випускається у вигляді внутрішньоматкової системи.

Свідчення

Джайдес — це контрацептивна (протизаплідний) внутрішньоматкове засіб. Левоноргестрел, що входить до складу системи, пригнічує продукцію ендометріального естрогену в матці, а також прогестероновые рецептори. Ендометрій стає відносно нечутливим до циркулюючому эстрадиолу. Також збільшує в'язкість слизу, що перешкоджає проникненню сперматозоїдів в матку.

Застосовується для попередження небажаної вагітності.

Протипоказання

Джайдес не можна застосовувати:

  • при підгострому або гострому запаленні внутрішніх або зовнішніх статевих органів (у т. ч. ендометрит, хронічний сальпінгоофорит);

  • при злоякісних пухлинах матки;

  • при генітальних кровотечах з невідомої причини (метрорагії);

  • при вроджених вадах розвитку тіла або шийки матки;

  • при міомі матки;

  • при ендометріозі;

  • при перенесеному післяпологовому ендометриті, інфікованому аборті в останні три місяці;

  • при гострих захворюваннях печінки, пухлини печінки;

  • при прогестерон-залежних пухлинах, у т. ч. раку молочної залози;

  • при алергії на компоненти.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Джайдес заборонений у ці періоди.

Спосіб застосування та дози

Систему вводять в порожнину матки протягом семи днів від початку менструації. Система призначена для одноразового використання. Систему може встановлювати тільки лікар чи медичний працівник в асептичних умовах, має досвід введення ВМС.

Система поставляється з инсертером (пристроєм для введення) в стерильній упаковці, яку не слід розкривати до моменту установки. Не стерилізувати повторно. Не використовувати, якщо внутрішня упаковка відкрита або пошкоджена. Не використовувати після закінчення терміну придатності, нанесеного на етикетку.

Провести заміну системи на нову можна в будь-який день менструального циклу. Систему також можна вводити одразу після аборту в першому триместрі вагітності. Післяпологове введення слід відкласти до повного відновлення розмірів (інволюції матки, але не раніше ніж через 6 тижнів після пологів. Якщо є труднощі при введенні системи, з'явилася біль, кровотеча під час або після введення, необхідно негайно провести обстеження та УЗД для виключення перфорації.

Систему видаляють, обережно потягнувши за нитки хірургічним пінцетом або з допомогою вузьких хірургічних щипців. Систему слід видалити не пізніше закінчення 3-річного періоду. Нову систему можна вводити одразу після видалення.

Передозування

Передозування препаратом не можлива.

Побічні ефекти

Після введення можливі порушення менструацій, міжменструальні кровотечі, масталгія (біль та нагрубання молочних залоз), гірсутизм (надмірне зростання волосся), розлади нервової системи (запаморочення, мігренеподібні головний біль, депресія, тривожність, травні розлади (зниження апетиту, нудота, біль в області живота), шкірних покривів (дерматит, акне, випадання волосся, себорея), перфорація (прорив) матки, інфекційні захворювання тазових органів, повна або часткова экспульсия (вихід і матки) системи.

Умови і терміни зберігання

Зберігати необхідно в захищеному від світла та вологи місці. Оптимальна температура 15-25°С (кімнатна). Термін придатності – три роки. Батьки повинні забезпечити безпеку дітей та обмежити їх доступ до системи.