Збір володіє заспокійливим, в'яжучу, кардіотонічну, спазмолітичну і сечогінну дією. Крім цього, його застосовують для зниження артеріального тиску, а також як жовчогінний, седативного і протизапальний засіб.

Склад і форма випуску

Виготовляється у вигляді трав'яного збору, що складається з подрібнених частин рослин. До складу збору входять Hyperici herba, Alchemillae herba, Crataegi folium cum flore, Betulae folium, Origani herba, Melissae herba, Lupuli flos.

Свідчення

Збір використовується в терапії легких вегетоневротических розладів, які виникають в преклімактерічний або клімактеричний періоди, таких як підвищена нервозність, депресія, дратівливість, розлад сну і відчуття припливу жару.

Протипоказання

Препарат не рекомендується використовувати в терапії вагітних, годуючих жінок, а також пацієнток з раніше встановленою непереносимістю його інгредієнтів. У зв'язку з присутністю у складі лікарської речовини трави звіробою, збір не призначається хворим, які перенесли трансплантацію органів чи страждають ВІЛ-інфекцією та отримують лікування інгібіторами протеази.

Крім цього, при призначенні збору необхідно пам'ятати про те, що присутній у його складі звіробій може посилювати дію заспокійливих засобів і антидепресантів. Крім цього, він знижує ефективність циклоспоринаоральных контрацептивів, антиконвульсантів і навпаки підсилює дію серцевих глікозидів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з тим, що поки не проводилося дослідження клінічного впливу препарату на перебіг вагітності і розвиток плоду, збір не призначають вагітним.

У разі, якщо неможливо обійтися без застосування лікарського засобу в терапії годуючих, для попередження розвитку негативних наслідків жінці рекомендують відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Пацієнти приймають чай, приготований із збору, один раз в день перед відходом до сну. Вживати в лікувальних цілях рекомендується тільки свіжоприготований чай. Перед прийомом слід залити один фільтр-пакет склянкою окропу і дати настоятися засобу в закритій ємності протягом 10 хвилин. Приготовлений із збору чай не рекомендується піддавати кип'ятіння.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і може коливатися від двох до чотирьох тижнів.

Якщо прийом лікарського засобу супроводжується виникненням будь-яких незвичних симптомів, то прийом препарату припиняють і призначають альтернативне медичний засіб.

Передозування

Навіть при вживанні чаю в підвищеній дозі у пацієнтів не спостерігається розвитку симптомів гострого отруєння препаратом.

Побічні ефекти

При призначенні збору пацієнтам з непереносимістю компонентів лікарського засобу можливий розвиток у них місцевих алергічних реакцій, виникнення фоточутливості і диспепсичних розладів.

Умови і терміни зберігання

Фитоклиман Планта слід зберігати в сухому місці при кімнатній температурі. Тривалість зберігання трав'яного збору – 2 роки.