Даний лікарський засіб входить до групи препаратів, що застосовуються в гінекології.

Діючим компонентом препарату є молочнокислі бактерії Lactobacillus - основні представники нормальної мікрофлори у піхві здорової жінки.

Метаболізм зазначених мікроорганізмів веде до утворення молочної кислоти. Вони створюють стабільну кислотну середу в піхву, здатні підтримувати і регулювати фізіологічний мікробіологічний баланс піхви. Дані бактерії запобігають появі інфекційних і грибкових уражень.

Адгезія молочнокислих бактерій призводить до їх прилипання до епітеліальних клітин піхви. Здатність колонизироваться тут забезпечує лактобактеріями пасивне витіснення патогенних мікроорганізмів і відновлення нормального мікробного балансу в піхву. Lactobacillus пригнічують проліферацію бактерій-патогенів за рахунок здатності синтезувати молочну кислоту, перекис водню, гідролітичні ферменти, антибактеріальні речовини (ацидофілін і лактоцидин).

Одним з найважливіших властивостей молочнокислих бактерій є їх здатність формувати імунний статус і підтримувати функціонування системи імунітету організму.

Lactobacillus Acidophilus здатні стимулювати лімфоїдний апарат, синтез імуноглобулінів та активність інтерферону, посилювати мононуклеарную та фагоцитарну активність, підвищувати лізоцим та протимікробну дію, стимулювати реакції Т-клітинного імунітету.

Склад і форма випуску

Основні активні речовини: в 1 капсулі міститься лактобактерій (Lactobacillus Acidophilus LaCH-2) ≥1х108 ДЕЩО.

Допоміжні речовини: лактоза моногідрат, магнію стеарат склад капсули - желатин.

Продається у вигляді вагінальних капсул.

Капсули тверді вагінальні, прозорі. Вміст капсули: порошок білого або сірувато-білого кольору з включеннями від світло-коричневого до помаранчевого кольору.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується для профілактики та лікування порушень екологічного балансу нормальної бактеріальної флори піхви, що проявляються збільшенням піхвових виділень і слабким свербежем (нормалізація мікрофлори піхви).

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

У педіатрії препарат не застосовують.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Під час вагітності та годування груддю препарат можна застосовувати.

Спосіб застосування та дози

З метою профілактики: 1 вагінальна капсула на ніч на протязі 3-7 днів.

При лікуванні: 1 вагінальна капсула 2 рази на добу протягом 6 днів. При необхідності за рекомендацією лікаря курс лікування повторюють.

Профілактика і лікування повинні проводитися перед очікуваною менструацією або одразу після менструації.

Застосування без аплікатора: вагінальну капсулу вводять пальцем якомога глибше у піхву.

Застосування з аплікатором: вагінальну капсулу поміщають на кінчик аплікатора. Аплікатор з встановленою капсулою вводять якомога глибше у піхву. Внутрішню трубку аплікатора просувають вгору і, таким чином, капсула виявляється на місці. Аплікатор виймають і викидають.

Передозування

Випадки передозування не зафіксовано.

Побічні ефекти

Даний препарат не виявляє побічних ефектів.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці. Не слід перевищувати строки зберігання.

Температура зберігання не повинна бути вище 25 °С.