Являє собою двофазний естроген-прогестагенный препарат, який застосовується для стимуляції менструального циклу у жінки. Крім впливу на перебіг клімактеричного синдрому Дивина, запобігає розвитку остеопорозу в період постменопаузи. Крім цього, естроген-прогестинная замісна терапія сприятливо впливає на ліпідний профіль плазми крові.

Прогестиновый компонент лікарського засобу сприяє зниженню ризику розвитку гіперплазії ендометрія.

Склад і форма випуску

Дивина випускається у формі таблеток в упаковці по 21 штуці: 11 білих і 10 блакитних. До складу однієї таблетки білого входить 2 мг естрадіолу валерата, а однією блакитний – 2 мг естрадіолу валерата і 10 мг медроксипрогестерону ацетату.

Свідчення

Препарат призначений для проведення замісної гормональної терапії при эстрогендефицитных станах, які викликані природною або штучне менопаузою, включаючи період пере-, а також постменопаузи.

Крім цього, його застосовують для профілактики розвитку постменопаузального остеопорозу у жінок, схильних до розвитку переломів, у тих випадках, коли є вагомі протипоказання або недостатня ефективність терапії препаратами, показаними для профілактики остеопорозу.

Протипоказання

Застосування Дивина неможливо, якщо у пацієнтки була раніше виявлено непереносимість його компонентів. Прийом препарату протипоказаний при тромбофлебіті глибоких вен, тромбоемболічних порушень або патології судин головного мозку в анамнезі. Лікарський засіб не призначається при наявності пухлини гіпофіза і естрогензалежних пухлин, гострих і хронічних захворюваннях печінки, вагітності, ендометріозі, серцевій недостатності, тяжких формах гіпертонічної хвороби.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Дивина неприпустимо використовувати в терапії вагітних або годуючих жінок.

Спосіб застосування та дози

Дивина – це двофазний естроген-прогестагенный комбінований препарат, який рекомендується застосовувати відповідно до календарної стрічкою на упаковці, що містить 21 таблетку, призначену для перорального вживання. Для досягнення необхідного фармакологічного ефекту препарат необхідно приймати за наступною схемою: перші 11 днів білі таблетки приймають по одній на добу, після чого ще протягом 10 днів вживають по одній в день таблетки блакитного кольору, після чого роблять семиденний перерву, під час якого виникають кровотечі відміни.

Передозування

Для передозування препаратом Дивина характерно розвиток нудоти, головного болю і менструальноподобных кровотеч. Для усунення небажаних явищ пацієнтці призначають коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Розвиток побічних явищ переважно спостерігається у перші місяці лікування і, як правило, швидко зникає при продовженні лікування. Іноді у пацієнток при прийомі препарату спостерігається виникнення нудоти, набряків, набухання молочних залоз, головні болі, підвищена втомлюваність, збільшення маси тіла. Виникнення позачергових піхвових кровотеч спостерігається в перший рік лікування, однак їх частота поступово зменшується на другому році прийому.

Умови і терміни зберігання

Дивина повинен зберігатися в оригінальній упаковці у сухому місці. Тривалість зберігання препарату – 5 років.