Лікарський препарат має рослинне походження і призначений для жінок. Препарат застосовується при гормональні збої в організмі, порушення циклу менструацій.

Биоциклин допомагає відновити нормальний гормональний фон, збалансувати порушення в гормональній системі. Препарат сприяє пригніченню синтезу пролактину. Пролактин – гормон, що стимулює дозрівання фолікулів, овуляції і стадію утворення жовтого тіла. Надмірна присутність пролактину порушує баланс естрадіолу та прогестерону, що тягне за собою порушення в менструальному циклі, передменструальним болісним синдромом, мастодинії і мастопатії. Надлишок гормону пролактину сприяє розростання тканин у грудях, розширення проток сполучної тканини.

Биоциклин регулює ці процеси, зменшує біль, нормалізує стан тканин.

Форма випуску та склад

Препарат Биоциклин проводиться у вигляді таблеток для внутрішнього застосування. Розфасовані таблетки по 10 штук у блістері, одна упаковка містить 3 таких блістери.

Складові частини препарату - нативний сухий екстракт плодів прутняку звичайного, лактоза, крохмаль картопляний, магнію стеарат, повідон.

Показання до застосування

Лікарський препарат Биоциклин призначають в якості допоміжного препарату в комплексній терапії передменструального синдрому і порушення гормонального балансу в організмі.

Биоциклин знімає такі симптоми ПМС: головний біль, мігрень, емоційна стабільність, набряклість, болючість молочних залоз.

Протипоказання

Биоциклин протипоказаний при підвищеній індивідуальній чутливості до одного з компонентів препарату.

Заборонений для застосування жінкам під час вагітності та в період лактації.

Період вагітності і грудного вигодовування

Биоциклин не призначають жінкам під час вагітності на увазі іншого гормонального фону, відсутності менструацій і пов'язаного з ними ПМС.

У період лактації препарат не рекомендується до застосування, оскільки пригнічення пролактину знижує вироблення грудного молока.

Спосіб застосування

Медикаментозний препарат приймають перорально, один раз на добу, бажано вранці. Дозування препарату розраховується, виходячи з маси тіла пацієнтки – до 60 кг призначається 1 таблетка, більше 60 кг – 2 таблетки.

Для ефективного лікування препарат приймається курсом тривалістю три місяці, без перерв під час менструальних кровотеч.

Основне правило при призначенні Биоциклина – наявність регулярних менструацій (особливо стосується дівчат, в яких тільки почав налагоджуватися цикл).

Передозування

Фактів передозування не зафіксовано. При значному перевищенні рекомендованих доз можливо підсилення побічних ефектів, рідке випорожнення, діарея.

Побічні реакції

Прийом лікарського рослинного препарату Биоциклина може супроводжуватися такими побічними ефектами:

- блювотний рефлекс, блювання,

- болі в органах ШКТ,

- головний біль,

- запаморочення,

- порушення свідомості,

- підвищена тривожність, збудливість,

- посилення психомоторних реакцій,

- галюцинації,

- свербіж, кропив'янка, висип,

- набряк обличчя,

- акне,

- задишка, порушення дихання.

Якщо пацієнтка відчуває один з перерахованих вище симптомів, прийом препарату слід негайно припинити і звернутися до лікаря.

Умови зберігання

Биоциклин слід зберігати в темному і сухому місці, не перевищуючи температуру + 25 С. Зберігати в недоступному для дітей місці.