Лікарський засіб швидко усуває спазм, а також чинить знеболювальну, сечогінну та протизапальну дію. Воно стабілізує мінеральний обмін і надає антисептичну та антимікробну дію. Його використання дозволяє зменшити кількість і вираженість нападів ниркової коліки, усуває симптоми лейкоцитурії, нормалізує фізико-хімічні показники, гомеостаз та уродинаміку сечі. Прийом препарату сприяє виведенню невеликих каменів і піску, а також попереджає формування нових і збільшення старих конкрементів.

Прийом препарату поліпшує сперматогенез при запаленні передміхурової залози і попереджає виникнення патологічних змін в сперматозоїдах.

Склад і форма випуску

Форма препарату Фитолит Форте Н – оральні капсули. Кожна капсула містить 75 мг сухого екстракту споришу звичайного, 45 мг сухого екстракту звіробою, ависана 37,5 мг.

Свідчення

Препарат використовується в терапії сечокам'яної хвороби, а також для попередження формування нових каменів. Він довів свою ефективність у терапії рецидивуючих і первинних каменів різної величини та локалізації сечовивідних шляхів і нирок. Фитолит Форте Н використовується для попередження розвитку та усунення ускладнень, викликаних проходженням фрагментів каменів у сечовивідних шляхах у пацієнтів, які перенесли ударно-хвильову літотрипсію. Його призначають для зменшення частоти і ослаблення вираженості ниркових кольок, а також для попередження формування конкрементів у нирках і сечовому міхурі після їх хірургічного видалення або самостійного виходу. Препарат застосовують у складі підтримуючого лікування хронічного пієлонефриту, хронічного простатиту і запального ураження сечовивідних шляхів.

Протипоказання

Фитолит Форте Н не призначається при гіперчутливості до його компонентів та гломерулонефриті, нефрозі і нефрозонефрит. Його не призначають дітям до 12 років, жінкам на стадії лактації та вагітності.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не використовується.

Спосіб застосування та дози

При терапії сечокам'яної хвороби дорослі пацієнти і діти віком від 12 років вживають лікарський засіб до прийому їжі по дві капсули три рази на день.

Тривалість лікування від 20 до 30 днів. При необхідності після перерви можливий повторний прийом препарату.

Для попередження повторного утворення каменів у сечовому міхурі і нирках після ударно-хвильової літотрипсії лікарський засіб приймають по дві капсули три рази на добу, від 5 до 15 днів, а після хірургічного видалення конкрементів або їх самостійного відходження беруть по дві капсули три рази на день протягом одного або двох місяців.

Передозування

Фитолит Форте Н характеризується низькою токсичністю, тому навіть при його некоректному прийомі розвиток симптомів гострого отруєння малоймовірно. Якщо хворий випадково прийняв одноразово велику кількість капсул, то йому слід промити шлунок і забезпечити одержання активованого вугілля.

Побічні ефекти

Розвиток побічних симптомів при прийомі Фитолит Форте Н спостерігається дуже рідко. При призначенні препарату особам з гіперчутливістю у них може спостерігатися розвиток диспепсичних розладів, епігастральній болю, фотосенсибілізації, алергічних реакцій та подразнення тканини нирок.

Умови і терміни зберігання

Фитолит Форте Н повинен зберігатися в оригінальній упаковці в місцях, які не доступні для дітей і захищені від проникнення світла. Термін зберігання капсул – 3 роки.