Лікарський засіб Цитрокас – це засіб, який сприяє розчиненню сечових конкрементів, зменшує ризики утворення каменів.

Форма випуску, склад

Препарат Цитрокас випускається на виробництві у вигляді порошку для орального розчину – це білі гранули з запахом апельсину, прозорі і без видимих включень, які знаходяться в пакетиках, в картонній упаковці, по 20 або 60 пакетиків у кожній.

До складу ліків на 1 пакетик порошку входить: аспартам (Е 951) кальцію фосфат; 3 г калію цитрат; апельсиновий ароматизатор; бутилгидроксианизол (Е 320); кремнію діоксид колоїдний.

Показання до застосування

Показанням до використання препарату в комплексній терапії є лікування пацієнтів з цистиновий конкрементами, підлуговування сечі і литолиз сечокислих конкрементів.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування лікарського засобу є: метаболічний алкалоз, гостра та хронічна ниркова недостатність, підвищена гіперчутливість до компонентів препарату, гіперкаліємія, періодичний гиперкалиевый параліч, обструкція кори надниркових залоз, активна виразка, гіпохлоргідрія, фенілкетонурія.

Період вагітності і грудного вигодовування

Препарат в період вагітності і лактації приймати не рекомендується!

Спосіб застосування

Для вживання Цитрокаса нам потрібно взяти скляний або емальований посуд, набрати туди 200 мл очищеної, фільтрованої води, і засипати у воду 1 пакетик ліки.

Використовують лікарський засіб: 2 рази у день по 1 дозі – це при помірній гипоцитратурии; 2 рази в день по 2 дози – при важкій гипоцитратурии; 2 рази у день по 1-2 дози – при гиперурикозурии; 2 рази в день по половині пакетика – при кальцієвих каменях, але без спостереження при цьому урикозурии.

Тривалість лікування Цитрокасом залежить від тяжкості захворювання, але в середньому курс лікування становить від 4 тижнів до 6 місяців. Після закінчення курсу лікування потрібно звернутися до лікаря за його подальшими вказівками.

Дітям до 18 років заборонений прийом ліків!

Передозування

Передозування при застосуванні препарату не спостерігалася за весь час використання лікарського засобу. Хворі, у яких порушена екскреція калію, при збільшенні дозування ліків можуть хворіти кардиоваскулярным колапсом і м'язовим паралічем. Передозування препаратом можливо прибрати зменшенням дози препарату, якщо є необхідність, тоді потрібно звернутися до лікаря за його подальшими вказівками.

Побічні реакції

При застосуванні лікарського засобу можливі: нудота, печія, помірна діарея, помірні гастроінтестинальні розлади, блювота, болі в животі, відрижка, абдомінальний дискомфорт, метеоризм, можлива реакція гіперчутливості на компоненти, складові це ліки.

Умови зберігання

Препарат Цитрокас не вимагає особливих умов для зберігання: температура не повинна перевищувати +25 °С без доступу дітям темне місце, без попадання сонячних променів.

В аптеках лікарський засіб, який відпускається без рецепта.

Термін придатності препарату становить 36 місяців з дати виробництва. Не вживати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, який вказаний на упаковці препарату.