Препарат Новитропан – це лікарський засіб, спазмолітик, що діє на сечові шляхи, який у своєму складі має оксибутинін – холиноблокирующее і міотропну спазмолітичну дію на сечовий міхур.

Форма випуску, склад

Препарат Новитропан випускається виробництвом у вигляді двояковыпуклых, мічених з одного боку, круглих, без запаху, світло-блакитних пігулок, які зберігаються в картонній коробці, по 3 блістери, в кожному блістері по 10 таблеток.

До складу ліків на 1 таблетку входять такі інгредієнти: лактоза; оксибутинін хлориду 5 мг; повідон; індиго; крохмаль кукурудзяний; кальцію карбоксиметилцелюлоза; магнію стеарат.

Показання до застосування

Показанням до застосування лікарського засобу є запальні захворювання сечового міхура, а саме – нічний енурез, нетримання сечі.

Протипоказання

Протипоказанням до прийому препарату є: гострий коліт; підвищена чутливість до інгредієнтів, які становлять ліки; атонія кишечнику; глаукома; порушення діяльності серцево-судинної системи; обструктивна уропатія; обструкція шлунково-кишкового тракту; міастенія.

Період вагітності і грудного вигодовування

Препарат Новитропан в період вагітності і годування груддю застосовувати заборонено!

Спосіб застосування

Для прийому лікарського засобу слід звернутися за консультацією до лікаря.

Застосування препарату дорослим потрібно в дозі не більше 4 разів, 2-3 рази на добу по 5 мг; дітям, які старші за 5 років застосовувати ліки не більше 3 разів на добу, 2 рази по 5 мг.

Прийом лікарського засобу дітям до 5 років не рекомендується.

Передозування

При збільшенні рекомендованої фахівцем дози можливе посилення побічних реакцій, а також судинна недостатність, розвиток психозів, зниження артеріального тиску, збудження.

Для лікування передозування препаратом потрібно промити шлунок, 1-2 мг физиостигмина ввести повільно, при необхідності ввести ще 3 мг, але не перевищити дозу 5 мг. Якщо у пацієнта спостерігається лихоманка, то продовжити лікування потрібно симптоматично. При спостереженні хворого тахікардії, йому потрібно ввести пропранолол, а при затримки сечі – потрібно зробити катетеризацію сечового міхура.

Побічні реакції

При застосуванні лікарського засобу Новитропан можливі такі побічні ефекти: затримка сечі, тахікардія, сухість у роті, запаморочення, блювота, імпотенція, нечіткість зору, знижене потовиділення, слабкість, алергічні реакції, підвищення внутрішньоочного тиску, розширення зіниць, индиосинкразия, метеоризм, серцебиття, параліч акомодації, придушення лактації. При прояві цих побічних ефектів слід звернутися до лікаря за консультацією та припинити лікування даними ліками, також потрібно слідувати подальшим вказівкам спеціаліста.

Умови зберігання

Препарат Новитропан не вимагає особливих умов для зберігання: температура не повинна перевищувати +25 °С без доступу дітям темне місце, без попадання сонячних променів.

В аптеках лікарський засіб, який відпускається з надання рецепта.

Термін придатності препарату становить 36 місяців з дати виробництва. Не вживати препарат після закінчення терміну придатності!