Хвоща польового трава - це натуральне рослинне засіб. У народної і академічної медицині застосовується для зняття запалень і в якості природного сечогінний, яке не викликає звикання і не надає навантаження на печінку і нирки. Хвоща польового трава надає практично миттєвий ефект, який видно з першого дня прийому.

Не викликає звикання і ефективно протягом усього курсу лікування.

Форма випуску, склад

Хвоща польового траваупаковывается в картонні коробки двома способами – фасуванням у фільтр-пакетах або в одному великому паперовому пакеті. Одна пачка Хвоща польового трава вміщує 50 г подрібненої сухої трави.

Розфасовка у фільтр-пакетах вміщує 20 штук по 1,3 і 1,5 р.

В упаковці міститься активний компонент Хвоща польового трава (Equiseti arvensis herba) в подрібненому вигляді.

Показання до застосування

Фітопрепарат Хвоща польового травадействует як природний сечогінний засіб, що володіє антибактеріальними і протизапальними властивостями.

Прийом всередину Хвоща польового травапоказан при:

  • Захворюваннях серцево-судинної системи,

  • Набряки,

  • Запальні захворювання сечовивідних шляхів (уретрит, пієліт, цистит),

  • Наявність каменів у сечовому міхурі і нирках,

  • Кровотечі різноманітного характеру (маткові, легеневі, носові, маткові, гемороїдальні),

  • Отруєння свинцем (гострі та хронічні).

Допустимо до застосування в складі комплексної терапії як внутрішнє, так і як зовнішній засіб для лікування ран і опіків на шкірі.

Протипоказання

Незважаючи на рослинне походження, Хвоща польового траваимеет кілька протипоказань. Зокрема, лікування травою Хвоща польового траване рекомендується при наявності таких захворювань як нефроз, гломерулонефрит, нефрит, порушення функції нирок, індивідуальна непереносимість.

Протипоказано приймати препарат при набряках серцевого і ниркового характеру.

Діти, яким не виповнилося 12 років.

В якості зовнішнього застосування у вигляді ванн заборонено приймати пацієнтам при неясних походження ушкоджень шкіри, при великих об'ємних пошкодженнях шкіри, при високій температурі, наявності інфекцій, підвищеному тиску і серцевої недостатності.

Період вагітності і грудного вигодовування

Клінічних досліджень впливу Хвоща польового трава на жінок, які чекають дитину або годують груддю, проведено не було.

Тому, позитивного або негативного впливу набеременность і лактацію не встановлено.

У зв'язку з цим, жінкам у період вигодовування грудьми і при вагітності лікування препаратом заборонено.

Спосіб застосування

Хвоща польового травапринимают всередину у вигляді відвару або настою. Відвар п'ють протягом дня 3-4 рази по 15 мл за один прийом.

Приймають відвар до прийому їжі.

Готують відвар наступним чином: 10 г трав'яної суміші вміщують у посуд з емалі і заливають склянкою гарячої кип'яченої води. Протягом півгодини на повільному вогні кип'ятять суміш. Полученнный відвар наполягають і охолоджують протягом ще 10 хвилин.

Далі суміш проціджують, віджимають і доводять до об'єму 200 мл кип'яченої води.

Траву у вигляді настою приймають протягом дня 3-4 рази по 1/4 склянки. П'ють настій за 15 хвилин до прийому їжі. Настій на відміну від відвару перед прийомом потрібно збовтувати.

Готують настій наступним чином. Підготовчий етап схожий з етапом приготування відвару – в емальований посуд, заливають 200 мл гарячої кип'яченої води, куди засипається 10 г суміші. Протягом наступних 15 хвилин суміш нагрівають на кипящейводяной бані, далі 45 хвилин суміш повинна настоятися при кімнатній температурі. Далі настій трави Хвоща польового проціджують і віджимають. Доводять до об'єму 200 млі приймають всередину.

Застосування фільтр-пакетів простіше – 3-4 пакети поміщають у посуд, заливають 100 гкипяченной гарячої води і настоюють протягом 15 хвилин під закритою кришкою.

Фільтр-пакети віджимають, рідину, що залишилася, доводять до об'єму 100 мл

Передозування

При правильному прийомі випадки передозування описані не були.

Побічні реакції

Препарат растельного походження завжди ризикує викликати у пацієнта аллергическуюреакцию, особливо при підвищеній чутливості пацієнта до растительнымкомпонентам.

Умови зберігання

Хвоща польового трава збір потрібно зберігати в сухому темному місці, в місці, недоступному длядетей. Приготовлені відвар або настій необхідно зберігати в холодильнику не більше двох днів.