Даний лікарський засіб належить до групи комбінованих препаратів на рослинній основі, які призначаються для лікування сечовивідної системи (урологічні хвороби), а саме – розчиненню і виведенню сечових конкрементів (каменів.

Має протизапальну, знеболюючу, діуретичну та протимікробну дію.

Наявність трави Десмодии допомагає поліпшити діурез, як наслідок, знижується набряклість слизових оболонок сечоводів. Має протизапальну, спазмолітичну і сечогінну дію, завдяки її дії, сечові камені розсмоктуються і легко виводяться через сечовивідні шляхи.

Наявність рослини Императа циліндрична сприяє відновленню електролітного складу сечі, нормалізації роботи нирок.

Аденосматис блакитний, а також апельсин гіркий є рослинним компонентом, який має властивість збільшувати виділення жовчі, а також антибактеріальну і антитоксичну дію, збільшуючи захисні функції печінки. Завдяки Шлемнику байкальскому препарат має пом'якшувальну, жарознижувальну і загальнозміцнюючу дію.

Інші рослинні препарати, що входять до складу препарату, виробляють антибактеріальний, жовчогінний та гепатопротекторний ефект.

Склад і форма випуску

Препарат складається з комплексу рослинних компонентів: густий екстракт з лікарської рослинної сировини - кореневищ куркуми, коріння ревеню тангутського, трави десмодина стираксолистного, плодів гіркого помаранчі, шоломниці байкальського.

В якості допоміжних речовин виступають, оксид заліза, лактоза, гіпромелоза, титану діоксид, магнію стеарат, тощо.

Проводиться у формі таблеток, кожна з яких містить: 1 г десмодии, 150 мг шоломниці байкальського, 250 мг куркуми, 100 мг ревеню, 100 мг насіння гіркого помаранчі, тощо.

Свідчення

Даний лікарський засіб призначений для лікування сечокам'яної хвороби, виведення каменів сечовивідних шляхів.

Завдяки рослинному складу, цей препарат дозволяє коригувати порушення обміну речовин, має протизапальну терапевтичним ефектом і здатний впливати на органну гемодинаміку.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Протипоказано застосування, якщо у пацієнта діагностовано:

- коліт;

- виразка шлунка або 12-палої кишки (не рекомендується);

- рефлюкс жовчі (печія).

Не застосовується у педіатричній практиці.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період виношування дитини і лактації застосування даного препарату протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Даний лікарський засіб призначений для регулярного прийому. Добова доза – по 3 таблетки тричі на день, незадовго до прийому їжі.

Курс лікування – 3 місяці.

Кількість таблеток та тривалість курсу лікування можуть коригуватися лікарем, залежно від індивідуальних особливостей пацієнта.

Передозування

У разі передозування можливі симптоми отруєння – нудота, блювота. У цьому випадку необхідно промити шлунок, прийняти ентеросорбенти.

Рекомендується проведення симптоматичної терапії.

Побічні ефекти

Лікування цим препаратом може викликати побічні ефекти лише у випадку значного перевищення дози або тривалості лікування. У цьому випадку можливі реакції з боку шлунково-кишкового тракту, у вигляді:

- сильних болів у животі;

- нудоти, блювоти;

- метеоризму, діареї.

У випадку проявів гіперчутливості на один з компонентів препарату можливі такі алергічні реакції, як:

- шкірний дерматит;

- кропив'янка;

- інші алергічні реакції.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 3 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не нижче 15 і не вище 25°С.