Препарат Збір урологічний – це антибактеріальну, сечогінний, дезінфікуючий, спазмолітичний, протизапальний засіб для лікування урологічних захворювань.

Форма випуску, склад

Лікарський засіб випускається на виробництві в вигляді збору – суміш шматочків темно-зеленого, рожево-коричневого, блідо-зеленого кольору різної форми, від жовтувато-білого до жовтувато-червоного кольору; зберігаються у фільтр-пакетах по 1,5 г у кожному, в оригінальній упаковці.

До складу ліків на 1 фільтр-пакет входять такі інгредієнти: трава кропиви – 10%; трава споришу звичайного – 11%; листя берези – 27,5%; коріння петрушки – 10%; листя мучниці – 22,5%; трава деревію звичайного – 7%; коріння вовчуга колючого – 10%; квітки бузини чорної – 2%.

Показання до застосування

Препарат Збір урологічний використовується в комплексній терапії для профілактики і лікування запальних захворювань сечового міхура, сечовивідних шляхів і запальних захворювань нирок.

Протипоказання

Протипоказаннями до вживання лікарського засобу є порушення згортання крові; підвищена гіперчутливість до інгредієнтів, які складають даний препарат; а також тяжка ниркова та серцева недостатність.

Період вагітності і грудного вигодовування

Прийом ліків в період вагітності і грудного вигодовування досліджено не було, тому немає рекомендацій щодо застосування препарату в цей період, не варто приймати, щоб уникнути подальших негативних реакцій організму на ліки.

Спосіб застосування

Перед застосуванням лікарського засобу варто звернутися до фахівця за консультацією для того, щоб надалі уникнути побічних реакцій організму на складові інгредієнти.

Взяти скляний або емальований посуд, помістити туди 1 фільтр-пакет залити його кип'яченою водою – 250 мл, настояти в закритому посуді пакет 10 хвилин, але не треба кип'ятити – дозування дорослим та дітям старше 12 років. Приймати лікарський засіб потрібно в добу 3-5 разів, після кожного його приготування.

Тривалість лікування призначається спеціалістом індивідуально кожному пацієнту, він у середньому прийом ліків становить не більше 2 тижнів. Повторювати прийом препарату тільки після консультації спеціаліста, але не частіше 5 разів на рік.

Передозування

За весь період вживання лікарської трави випадки передозування зафіксовані і досліджені не були, не було повідомлень про перевищення дози.

Побічні реакції

У період застосування лікарського засобу можливі такі побічні ефекти, як алергічні реакції організму на компоненти, які складають дане ліки, а саме: висип, набряк шкіри, гіперемія, шкірний свербіж, дуже рідко можливі прояви кропив'янки, ангіоневротичного набряку; а також можливі блювання, загострення хронічного гастриту, нудота і діарея.

Умови зберігання

Препарат Збір урологічний не вимагає особливих умов для зберігання: температура не повинна перевищувати +25 °С без доступу дітям темне місце, без попадання сонячних променів.

В аптеках лікарський засіб, який відпускається без рецепта.

Термін придатності препарату становить 36 місяців з дати виробництва. Не вживати препарат після закінчення терміну придатності, який вказаний на упаковці!