Склад і форма випуску

Есенція анісу, настоянка леспедезы головчатой, етанол (для спиртових розчинів). Випускається у формі спиртових настоянок для перорального застосування і в ліофілізованому порошку в ампулах для ін'єкцій.

Свідчення

Призначається при гострих і хронічних гиперазотемических нефритах (захворювання нирок, що призводить до перевищення норми перебування азоту в крові), азотемиях (підвищений вміст у крові азотистих продуктів обміну, які виводяться нирками), лікуванні і профілактиці атеросклерозу (хвороби, в результаті якої на стінках артерії відкладаються холестеринові бляшки, а також інші види жирів. Стінки судини при цій хворобі втрачають еластичність, в той же час в просвіт артерії звужується, як наслідок, може струм крові по судинах).

Має здатність підвищувати діурез (виділення сечі), посилює ниркову фільтрацію, підвищує виведення з організму натрію хлориду, калію, впливає на зниження азотемії, застосовується також для лікування ниркової недостатності, атеросклерозі, сприяє зниженню холестерину в крові.

Протипоказання

Заборонено застосовувати при вагітності.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Зазвичай спиртовий розчин Леспенефрила призначають перорально, по 1-2 чайні ложки препарату на день, розводячи у невеликій кількості води. Якщо трапляються важкі випадки захворювань, починають прийом з 2-3 чайних ложок, доводячи до максимальних шести ч. л. Леспенефрила в день. Курс лікування - від трьох до чотирьох тижнів. В якості підтримуючої дози допустимо приймати Леспенефрил більш довгий період часу по 0,5 – 1 ч. л. через день.

Передозування

Не було зафіксовано. У сусідніх країнах фіксувалися випадки передозування, пов'язані з наявністю у спиртовому розчині великого вмісту алкоголю. Відповідно, спостерігалися побічні ефекти передозування алкоголем.

Побічні ефекти

При звичайному дозуванні не викликає небажаних побічних ефектів. Зрідка можливі такі побічні реакції організму як тахікардія (прискорене серцебиття), слабкість, головний біль. Не слід призначати пацієнтам, які приймають інсуліни, інші гіпоглікемічні лікарські засоби, т. к. в Леспенефриле міститься алкоголь, який у взаємодії з вищевказаними препаратами може викликати напад антабусоподобной реакції.

Умови і терміни зберігання

Повинен зберігатися в темному місці, поза доступності дітей, при температурі не більше +25°С.