Альфатам - лікарський засіб, який застосовують в урологічній практиці при доброякісній гіперплазії передміхурової залози (аденома простати), одного з найбільш поширених захворювань у чоловіків. Основною причиною виникнення хвороби є вікове порушення балансу естрогенів і андрогенів. Такий гормональний збій призводить до появи в товщі простати одного (кількох) вузликів, які по мірі збільшення здавлюють сечовипускальний канал, що і служить причиною звернення до уролога.

Препарат має властивості зменшувати симптоми подразнення та обструкції, знижувати тонус шийки сечового міхура, гладкої мускулатури передміхурової залози і простатичної частини уретри, також дія даного засобу покращує процес виділення сечі.

Склад і форма випуску

Препарат Альфатам виробляють у вигляді круглих двояковыпуклых таблеток, жовтувато-коричневого кольору, на одному боці таблетки гравіювання «АРО», а з іншого боку «І» над «0.4».

Активною речовиною у складі препарату є тамсулозин гідрохлориду 0,4 мг в однієї капсулі. Як додаткові компоненти у складі позначені: натрію альгінат, гіпромелоза, лимонна кислота, кремнію діоксид колоїдний, поліетиленгліколь 8000, гідроксипропілметилцелюлоза, магнію стеарат, барвник заліза оксид жовтий.

У пачці з картону міститься 3 або 6 блістерів у кожному по 10 капсул.

Свідчення

Препарат Альфатам показаний для лікування порушень функціональної діяльності нижніх сечовивідних шляхів при доброякісній гіперплазії простати.

Протипоказання

Препарат Альфатам має ряд протипоказань до застосування:

  • наявність підвищеної чутливості щодо входять до складу компонентів;

  • тяжка печінкова недостатність;

  • ортостатична гіпотензія в історії хвороб;

  • декомпенсовані стани при патології серцево-судинної системи і нирок;

  • хірургічні втручання на передміхуровій залозі в анамнезі;

  • неконтрольований цукровий діабет;

  • дитячий вік.

Також слід утриматися від вживання алкоголю при прийомі препарату.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Альфатам не призначений для застосування жінкам, які взагалі.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати препарат Альфатам необхідно вранці, під час першого прийому їжі, таблетку необхідно ковтати цілою, не розжовуючи, запиваючи при цьому достатньою кількістю рідини.

Рекомендована доза становить 1 таблетка 1 раз протягом доби, щодня.

Зменшення симптомів захворювання настає вже після прийому перших доз, позитивний ефект, як правило, спостерігається після 2х тижнів лікування.

Передозування

При передозуванні препаратом Альфатам можуть виникнути: важка і гостра гіпотензія, діарея і блювота. У разі отруєння препаратом слід зробити промивання шлунка або викликати блювання, після чого необхідно прийняти низкоосмотические проносні (наприклад, сульфат натрію) і активоване вугілля, відмінити прийом препарату і застосувати симптоматичне підтримуюче лікування.

Побічні ефекти

Застосування препарату Альфатам може призвести до прояву таких побічних ефектів: запаморочення, розлад еякуляції (у тому числі недостатність еякуляції і ретроградна еякуляція), запор, нудота, діарея, сухість у роті, блювання, свербіж, кропив'янка висипання, сонливість і набряки.

Іноді прийом препарату може викликати: затуманення і порушення зору, синкопе (непритомність), ортостатичну гіпотензію, риніт, відчуття серцебиття, пріапізм, синдром Стівенса-Джонсона, ангіоневротичний набряк, астенію, аритмію і тахікардію, а також диспное.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Альфатам слід при температурі до + 25°С, подалі від дітей.

Термін придатності - 24 місяці.

Відпуск з аптек за рецептом лікаря.