Даний препарат відносять до групи лікарських засобів, що застосовуються в урологічній практиці при лікуванні захворювань передміхурової залози.

Основним компонентом препарату є простатилен - екстракт простати биков, який виходить внаслідок процедури екстракції тканин передміхурової залози телят і биків. Також в складі є цинку сульфат і вітамін Е.

Це унікальний засіб ефективно в лікуванні хвороб простати. Бичачий екстракт передміхурової залози є органотропным препаратом, і надає відповідний ефект, виробляючи простатопротекторное вплив.

Також має протизапальну дію, знижуючи набряклість. Після його застосування у вигляді ректальних свічок проводиться лейкоцитарна інфільтрація простати. Мікроциркуляція знижується, як і тромбоцитарний та судинний гемостаз. Препарат також сприяє стимуляції активності гуморальних ланках імунної системи.

Вплив цієї речовини спричиняє поліпшення функціональних властивостей спермоматериала. Якість сперми поліпшується, підвищується швидкість руху сперматозоїдів. Застосування екстракту бичачої простати також сприяє підвищенню тонусу в сечовому міхурі, в тому числі в детрузоре.

Цинку сульфат надає знезаражувальний і протизапальний ефект.

Склад і форма випуску

Основні активні компоненти: простатилен, цинку сульфат гептагідрат, вітамін Е-ацетат.

Допоміжні речовини: вода очищена, спирт цетостеариловий, полісорбат, твердий жир.

Проводиться у формі ректальних супозиторіїв. В 1 супозиторії міститься 0,03 г простатилену, 100 мг цинку сульфату і 100 мг вітаміну Е.

Свідчення

Препарат застосовують для того, щоб провести лікування при:

- хронічному простатиті;

- гіперплазії простати (доброякісна);

- статевих розладів, чоловічої безплідності;

- профілактиці та лікуванні ускладнень після операцій на передміхуровій залозі.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів, зокрема, до білкових сполук великої рогатої худоби.

Також протипоказано застосування при:

- інфаркті міокарда;

- кардіосклерозі;

- ниркової недостатності.

Слід бути обережним, призначаючи при атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку тромбоемболії.

При тривалому застосуванні високих доз препарату необхідно контролювати час згортання крові.

У педіатрії не застосовують.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не призначений для застосування в лікуванні жінок.

Спосіб застосування та дози

Застосовують зовнішньо, місцево, вводячи звільнений від упаковки супозиторій глибоко у задній прохід. Бажано це робити після спорожнення кишечника.

Дозування:

- лікування - по 1 супозиторію 1-2 рази на день (вранці і ввечері) протягом 5-10 днів;

- профілактика – по 1 супозиторію 1 раз на день.

Тривалість курсу визначається характером та тяжкістю захворювання, досягнутим терапевтичним ефектом, характером терапії (монотерапія або комплексне лікування). При необхідності курс можна повторити не раніше ніж через один місяць.

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу протягом семи днів або спостерігаються побічні реакції, не вказані в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Передозування

Передозування простатіленом досі не фіксувалася.

Передозування цинком може викликати диспепсичні явища – нудоту, блювоту, діарею, а також креатинурию, збільшення концентрації холестерину, тригліцеридів.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься. У рідкісних випадках виникнення гіперчутливості можуть виникнути побічні реакції. В цьому випадку можливі такі реакції, як:

- диспепсичні розлади (нудота, блювання, діарея);

- алергічні реакції, висип, свербіж, алергічна кропив'янка;

- роздратування і печіння в місці застосування.

При виникненні побічних ефектів застосування препарату слід припинити, вжити симптоматичну терапію, звернутися до лікаря і скорегувати схему лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – 3 роки від дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути вище 25°С.